Editör
31 Mayıs Cuma Günü İzmir'deki su kesintilerini sizler için derledik. Peki bugün İzmir'in hangi ilçelerinde sular kesilecek. İşte ilçeler ve suların geleceği saatler
Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, ilçede içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla bir bağış kampanyası başlattı.
Burdur'un Bucak ilçesinde kahveler mevkii gelmeden kavşakta meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri tarafından 16-20 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılan trafik denetimlerinde 553 araç kontrol edildi.
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü, işyerinden hırsızlık olayını aydınlatmak ve çalıntı malları geri getirmek için başarılı bir operasyon gerçekleştirdi.
Bucak TOKİ Ortaokulu, öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden ilginç projelerin sergilendiği bir bilim fuarına ev sahipliği yaptı.
Elma sirkesinin bu faydaları göz önüne alındığında, düzenli olarak tüketilmesinin ve kullanılmasının vücut için oldukça yararlı olduğu söylenebilir
Belçika'da yeni kurulan TEAM FOUAD AHIDAR Partisi'nin Genel Başkanı Fouad Ahidar, Brüksel Parlamentosu'nda TİGAD Genel Başkanı Gazeteci Okan Geçgel ile bir söyleşi gerçekleştirdi.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, ilçede yaşanan kuraklık nedeniyle su seviyelerinin düştüğünü ve yeni bir su kaynağı bulmak için çalışmaların devam ettiğini açıkladı.
Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen 4006-Tübitak Bilim Fuarı düzenlenen törenle açıldı.
Korkuteli Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Gençlik Haftası Etkinlikleri kapsamında "Bisikletini Al Gel" etkinliği düzenlendi.
Altınyayla Belediye Başkanı Selen Kınalı , Yusufca Belediye Başkanı Hüseyin Özarslan ile birlikte Ankara'daki Genel Merkez'i ziyaret etti.
Altınyayla Belediye Başkanı Selen Kınalı, 11. Geleneksel Manavgat Ilıca Er Meydanı 1. Etap Cw Enerji Yağlı Güreşlerine katılım sağlayarak, bölgenin bu önemli geleneksel sporuna destek verdi.
Korkuteli Şehit Yasin Naci Ağaroğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencilerin ve okulun ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir kermes düzenledi. Kermeste, okul yararına birçok ürün satışa sunuldu ve katılımcılardan büyük ilgi gördü.
Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran, Korkuteli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen "Emniyet ve Asayiş" toplantısına katıldı. Toplantıda, ilçenin güvenliği ve halkın huzuru için alınacak tedbirler masaya yatırıldı.
Tarım ve Orman Bankası'nın öncülüğünde başlatılan "Orman Benim" kampanyası kapsamında, orman yangınlarının önlenmesi ve doğal alanların korunması için önemli bir adım atıldı. Kampanya çerçevesinde düzenlenen farkındalık etkinliğine Ağlasun Belediyesi de katılım sağlandı ve orman içi çöplerin temizlenmesiyle yangın riskinin en aza indirilmesi hedeflendi.
Burdur'un tarım ve hayvancılık alanındaki önemli etkinliklerinden biri olan Tarım Fuarı'nda düzenlenen Teke Yarışması'nda Kızılkaya Belediyesi'nden katılan Keziban Kabaş, özverili çalışmasıyla ve hayvanlarına olan özel ilgisiyle dikkatleri üzerine çekti
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu yıl 9.düzenledikleri Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tüm paydaşlara katkı sağlayacağına inandığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti ve fuarın Burdur için hayırlı olmasını diledi.
Yeşilova Belediye Başkanı Okan Kurd, son olarak Burdur Tarım, Hayvancılık Teknolojileri ve Yem Fuarı'na katılım sağladıklarını belirtti.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Burdur Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı'nın açılış törenine katıldı.
AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı.
AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı.
Çavdır Belediye Başkanı Ali Okan Yücel, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Yeşilova Belediye Başkanı Okan Kurd, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı
Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, b Parti Meclisi'nin en genç üyelerinden Canan Taşer ve Isparta Örgütü'nün değerli üyelerine nazik ziyaretleri için onlara teşekkür etti.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel olarak düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluğu yarışmaları, Burdur Gençlik Merkezi'nde yapılan müsabakalar ile sona erdi.
Burdur'da farklı suçlardan 25 yıl hapis cezası ile aranan firari şahıs, polis ekipleri tarafından yakalanarak çıkarıldığı mahkemece cezaevine gönderildi.
Burdur’da kavşağa kontrolsüz giren aracın çarptığı otomobil taklalar atıp metrelerce sürüklendi. İki aracın sürücüsü de yaralandı.
Yeşilova Belediyesi, "Yeşilova ve Yeşilova'lılar herşeyin en iyisine layıktır" sloganıyla yola çıkarak bugün düzenlediği Çocuk Şenliği'nde unutulmaz bir gün yaşattı.
Burdur’un Yeşilova ilçesinde kullandığı atv motosiklet ile yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan yaşlı adam kaldırıldığı hastanede 1 gün sonra hayatını kaybetti.
GL Platform tarafından düzenlenen Burdur Teke Yöresi 9. Tarım Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı'nda, Honamlı ırkının en güzel teke ve keçileri gövde gösterisine çıkacak.
İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı bugün yapılıyor. Meral Akşener'in yeniden aday olmadığı kurultayda Tolga Akalın ikinci turda adaylıktan çekildi.
İki gün boyunca Kuzey Afrika’dan gelen çöl tozu etkisindeki Antalya’da, taşınım etkisinin azalmasıyla birlikte sahiller doldu. Vatandaşlar ve tatilciler bol bol denize girdi, güzel havanın tadını çıkardı.
Antalya'nın Finike ilçesinde bir restoranda garsonlar arasında alacak verecek meselesi ve temizlik tartışması yüzünden çıkan silahlı kavgada 1 garson hayatını kaybetti, 1 garson ise yaralandı.
İyi Parti'de olağanüstü kurultayda aday olmayan Meral Akşener, son kez kürsüden partililere seslendi. Akşener, "Bugün emaneti devretme günü. Gerektiğinde bedel ödemeyi bildim. Bundan dolayı asla pişman olmadım, bugün de pişman değilim" ifadelerini kullandı.
Burdur’da temizlemek isterken su deposuna düşen kadın, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.