Orman Benim" Kampanyasıyla Orman Yangınlarına Karşı Farkındalık Oluşturuluyor
Tarım ve Orman Bankası'nın öncülüğünde başlatılan "Orman Benim" kampanyası kapsamında, orman yangınlarının önlenmesi ve doğal alanların korunması için önemli bir adım atıldı. Kampanya çerçevesinde düzenlenen farkındalık etkinliğine Ağlasun Belediyesi de katılım sağlandı ve orman içi çöplerin temizlenmesiyle yangın riskinin en aza indirilmesi hedeflendi.
Etkinlik kapsamında orman içi çöplerin temizlenmesi neticesinde, orman yangını başlama riskinin en aza indirilmesi amaçlanmaktadır.
Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy etkinlikten sonra sosyal medya hesaplarından fotoğraflarını paylaşarak; ''Tarım ve Orman Bankanlığınca başlatılan"Orman Benim" Kampanyası kapsamında ve orman yangınlarına karşı alınacak önlemler konusunda farkındalık oluşturma etkinliğine katılım sağladık.
Etkinlik kapsamında orman içi çöplerin temizlenmesi neticesinde, orman yangını başlama riskinin en aza indirilmesi amaçlanmaktadır.'' ifadelerini kullandı.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tüm ülkede eş zamanlı olarak düzenlenen “Bu Orman Benim” projesi çerçevesinde Bucak Kent Ormanı'nda protokol, öğrenciler, kurum personelinin katılımıyla temizlik çalışması gerçekleştirildi.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Burdurlu gazeteci genç kadın hüzne boğdu! Son yolculuğuna uğurlandı Burdur'un Bucak ilçesi Kızılkaya Beldesinde de tanınan, Antalya’da gazetecilik kariyerine devam eden Rabihan Aktaş, hayatını kaybetti.
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Gölhisar Kaymakamı Emre Çifçi'ye, Başkan Sertbaş'tan hayırlı olsun ziyareti Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Gölhisar'ın yeni Kaymakamı Emre Cifçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Emre Cifçi kimdir, detaylar için tıklayın