Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tüm ülkede eş zamanlı olarak düzenlenen “Bu Orman Benim” projesi çerçevesinde Bucak Kent Ormanı kavşağında buluşan protokol, Bucak İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve tanıtım bölümü öğrencileri(BİFGÖNÜLLÜLER), öğrenciler, kurum personelinin katılımıyla temizlik çalışması gerçekleştirildi.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke genelinde eş zamanlı olarak "Bu Orman Benim" etkinliği düzenledi. Burdur'un Bucak ilçesindeki etkinlik Antalya Burdur karayolu üzerinde bulunan Kent Ormanı kavşağında düzenlendi. Protokol üyeleri, kurum personeli, öğrenciler ve gönüllülerin katıldığı programda katılımcıların doğaya atılan cam, şişe, plastik, kağıt ve benzeri evsel atıkları toplaması ile devam etti. Kavşaktan Seydiköye giden eski asfaltta, Orman kenarı ve içinde kuruyan ağaçların alt dallarının da budaması orman işçilerince yapıldı.
Programda konuşan Bucak Orman İşletme Müdürü Mustafa Ersoy, küresel ısınma ve iklim değişikliğinin de etkisiyle orman yangınlarının oluşma riskinin her geçen gün daha da arttığını belirterek, dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarında öncelikli stratejinin yangın önleyici tedbirler olduğunu söyledi.
Tarım ve Orman Bankası'nın öncülüğünde başlatılan "Orman Benim" kampanyası kapsamında, orman yangınlarının önlenmesi ve doğal alanların korunması için önemli bir adım atıldı. Kampanya çerçevesinde düzenlenen farkındalık etkinliğine Ağlasun Belediyesi de katılım sağlandı ve orman içi çöplerin temizlenmesiyle yangın riskinin en aza indirilmesi hedeflendi.
Antalya ili Korkuteli’ne bağlı Yazır mahallesinde çıkan orman yangını ekiplerin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.
Burdur'un Bucak ilçesinde ormanlık alana yakın mevkide çıkan ev yangını sonrasında ekipler seferber oldu. Detaylar burada...
Burdur'un Bucak ilçesinde çıkan orman yangını sonrasında ekipler seferber oldu. Detaylar burada....
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kestel Köyünde arazi yangını çıktı. Yangın sonrasında bölgeye itfaiye ve orman ekipleri sevk edildi.
Burdur'un Bucak ilçesinde 31 Mayıs Cuma günü halkın kullanımına açılan Bucak Millet Ormanı, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor.