Burdur Haberleri - Burdur'un Bucak ilçesinde ormanlık alana yakın mevkide çıkan ev yangını sonrasında ekipler seferber oldu.
Yangın, bugün saat 16:00 sıralarında Burdur'un Bucak ilçesi Karaot köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Karasarıç Mevkiinde yıldırım kaynaklı olduğu düşünülen ev yangını meydana geldi. Yangın sonrasında 112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbar üzerine bölgeye Bucak Orman İşletme Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.
Ev yangını ormanlık alana sıçramadan söndürülürken, ev kullanılamaz hale geldi.
Antalya ili Korkuteli’ne bağlı Yazır mahallesinde çıkan orman yangını ekiplerin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.
Burdur'un Bucak ilçesinde çıkan orman yangını sonrasında ekipler seferber oldu. Detaylar burada....
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kestel Köyünde arazi yangını çıktı. Yangın sonrasında bölgeye itfaiye ve orman ekipleri sevk edildi.
Burdur'un Bucak ilçesinde 31 Mayıs Cuma günü halkın kullanımına açılan Bucak Millet Ormanı, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor.
Bucak'ta yapımı tamamlanan Millet Ormanı, 31 Mayıs'ta halkın kullanımına açılıyor. Piknik alanları, spor tesisleri ve çocuk parklarıyla yeni rekreasyon alanı hakkında detaylar için tıklayın.
Burdur Valisi Türker Öksüz, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve yangına hassas 23 ilin valilerinin katılımıyla Ankara'da gerçekleşen "Orman Yangınlarıyla Mücadele Hazırlık Toplantısına" katıldı.