Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kestel Köyünde arazi yangını çıktı. Yangın sonrasında bölgeye itfaiye ve orman ekipleri sevk edildi.
Olay, bugün saat 12:30 sıralarında Kestel Köyünde bulunan arazide meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, ekili arazide bir anda alevler yükselmeye başladı. Arazideki alevlerin fark edilmesi üzerine 112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbar üzerine bölgeye Bucak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Bucak Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.
Arazi yangını ekiplerin müdahalesi ile kontrol altına alınarak söndürüldü. İlk gelen bilgilere göre, 3 dönümlük bir alan yandı.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, sosyal medyada süt üreticilerinin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Süt fiyatlarındaki düşüş ve ödeme süresinin uzaması nedeniyle çiftçilerin yaşadığı zorlukları paylaştı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.