Bucak TOKİ Ortaokulu, öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden ilginç projelerin sergilendiği bir bilim fuarına ev sahipliği yaptı.
Öğrencilerin bilimsel meraklarını ve araştırma becerilerini geliştirmeyi, yaratıcı düşünmelerini teşvik etmeyi ve farklı konularda bilgi edinmelerini sağlamayı amaçlayan fuarda, Öğrenciler aylarca süren çalışmalar sonucunda hazırladıkları projelerini sergileyerek ziyaretçilere tanıttılar. Fuar kapsamında birçok farklı konuda projeler yer aldı.
Fuarın açılışına Milli Eğitim Müdürü Hakan Camcıoğlu ve okul müdürleri katıldı. Açılış konuşmasında konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Camcıoğlu, öğrencilerin hazırladığı projelerin çok etkileyici olduğunu ve bu tür etkinliklerin öğrenci gelişiminde önemli rol oynadığını söyledi.
Fuarın açılışının ardından protokol üyeleri ve katılımcılar öğrencilerle sohbet ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Öğrenciler, projelerini büyük bir heyecanla anlattılar ve ziyaretçilerin sorularını cevapladılar.
Fuarın sonunda ise katılan tüm öğrencilere pişi ikram edildi.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Burdurlu gazeteci genç kadın hüzne boğdu! Son yolculuğuna uğurlandı Burdur'un Bucak ilçesi Kızılkaya Beldesinde de tanınan, Antalya’da gazetecilik kariyerine devam eden Rabihan Aktaş, hayatını kaybetti.
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Gölhisar Kaymakamı Emre Çifçi'ye, Başkan Sertbaş'tan hayırlı olsun ziyareti Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Gölhisar'ın yeni Kaymakamı Emre Cifçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Emre Cifçi kimdir, detaylar için tıklayın
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.