Antalya / Demre

Antalya Demre'de Fidanlar Toprakla buluştu

Demre ve Likya Orman İşletme Şeflikleri tarafından organize edilen "Geleceğe nefes, Cumhuriyete nefes" projesi kapsamında “100. Yıl Cumhuriyet Ormanları kuruluyor” t

Antalya Demre'de Fidanlar Toprakla buluştu

DEMRE'DE 300 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Demre’nin Yavu Mahallesinde “Geleceğe nefes, Cumhuriyete Nefes” programı kapsamında 300 adet fidan dikimi gerçekleştirildi. Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen 11 Kasım’da tüm Türkiye’yle aynı anda binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Demre ve Likya Orman İşletme Şeflikleri tarafından organize edilen "Geleceğe nefes, Cumhuriyete nefes" projesi kapsamında “100. Yıl Cumhuriyet Ormanları kuruluyor” temalı etkinliğe Demre Belediye Başkanı Gülsüm Cengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Köker, İlçe Jandarma Komutanı Jan. Ütğm. Mücahit Yılmaz, TCSG – 14 Sahil Güvenlik Bot Komutanı SG. Gv. Asb. Kd. Üçvş. Ramazan BAKIR, İlçe Emniyet Müdürü Yuşa Kılıçarslan, Demre Orman İşletme Şefi Ali Baysal, Likya Orman İşletme Şefi Ozan Çınar, Milliyetci Hareket Partisi İlçe Başkanı Mustafa Başkaya, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mete Hakan Caner, İyi Parti İlçe Başkanı Hüseyin Erol, Saadet Partisi İlçe Başkanı Nuri Tural, Demokrat Parti İlçe Başkanı Recep Önen, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Bilal Ülgen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Işık, Demre Ziraat Odası Başkanı İbrahim Oğuz, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Demre Temsilcisi İsmail Önal, kurum müdürleri, hakim ve savcılar, mahalle muhtarları, Şehit Adem Akın Ortaokulu öğrencileri, Orman İşletme Şeflikleri Personelleri, İlçe Jandarma Komutanlığı personeli ve bölge Halkı Katıldı.

Cumhuriyetimizin 100. yılı sebebiyle 2023 farklı noktada "Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes" sloganıyla Orman Genel Müdürlüğü ve Demre Kaymakamlığı tarafından düzenlenen fidan dikme etkinliğinde Demre Belediye Başkanı Gülsüm Cengiz “Öğrencilerimizin neşesi ve eğlencesi ile daha anlamlı hale gelen bu etkinlikte toprakla buluşturduğumuz her bir fidanın asırlık ağaçlara dönüşüp geleceğe nefes olacağına inanıyor; ormanlarımızın gelecek nesillere bırakacağımız en önemli miraslardan bir tanesi olduğunu hatırlatmak istiyorum.” Dedi.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Hortumun etkisi büyük oldu, asırlık çam ağaçları can alıyordu
Yerel

Hortumun etkisi büyük oldu, asırlık çam ağaçları can alıyordu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir otel servisinin üzerine devrilen asırlık çam ağacını bölgeden geçen hortumun yerinden söktüğü, aynı noktada ve yolun karşısında aynı hizada çok sayıda ağacı belinden kırdığı ortaya çıktı.

Antalya'da ormanlı alanda alevler yükseldi
Yerel

Antalya'da ormanlı alanda alevler yükseldi

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle meydana gelen orman yangını, ekiplerin zamanında müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Antalya Şelaleleri: Doğanın Büyüsü ve Eşsiz Güzellikleri
Yaşam

Antalya Şelaleleri: Doğanın Büyüsü ve Eşsiz Güzellikleri

Antalya'nın güney sahilindeki muazzam şelaleler, doğanın kalbinde unutulmaz bir yolculuk sunuyor. Düden, Manavgat ve Kurşunlu şelaleleriyle keşfedin. Doğanın dansını, huzurun adını ve cennetten bir köşeyi yaşayın

Antalya'nın Eşsiz Kanyonları: Doğal Güzellikler ve Macera
Yaşam

Antalya'nın Eşsiz Kanyonları: Doğal Güzellikler ve Macera

Antalya'nın kanyonları, beyaz kayalıkların arasında serpilen buz gibi sularıyla, doğaseverleri cezbetmek için bekliyor. Saklıkent, Göynük, Köprülü ve Ulupınar kanyonlarıyla unutulmaz bir doğa macerasına hazır olun

İşte kalem kalem bütçe değerlendirilmesi
Yaşam

İşte kalem kalem bütçe değerlendirilmesi

Hazırlamış olduğumuz Performans Programı ve Bütçemiz ile Halkımızın hayat standartlarını yükseltmek ve İlimizi hakettiği gelişmişlik seviyesine ulaştırmak için bütün gayretimizle çalışmalarımıza 2024 yılında da devam edeceğiz.”

Hem ucuz hem kalite ısınma yolu! Peletle ısının, külden kurtulun
Yerel

Hem ucuz hem kalite ısınma yolu! Peletle ısının, külden kurtulun

Burdur'da pelet üretimi yapan tek firma Özçelik orman ürünleri Yaşam Pelet, sizlere zehirlenme riski olmadan daha uygun ısınma seçeneği olan peleti sunuyor.