Beyşehirli Hafız Tutal Antalya’da Bölge Birincisi Oldu
Antalya’da düzenlenen “Genç Sâda Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması” 7. bölge finallerinde, 2023-2024 yılı Konya il birincisi olan Konya Anadolu İmam Hatip lisesi Öğrencisi Beyşehirli Süleyman Utku Tutal bölge birincisi oldu.
Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma 7. Bölge Final Yarışması Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinesinde gerçekleştirildi.
Mesleki yarışmalar kapsamında Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenip, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce koordine edilen Anadolu İmam Hatip lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri arasında 30 Nisan 2024 tarihinde Antalya/Kepez Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip lisesi konferans salonunda Antalya, Burdur, Isparta, Konya, Aksaray ve Afyonkarahisar illerindeki Anadolu İmam Hatip lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin katılımıyla Anadolu İmam Hatip lisesi kategorisindeki yarışmaya 8 öğrenci katılmış olup, Konya Anadolu İmam Hatip lisesi Öğrencisi Süleyman Utku Tutal birinci olmuştur.
İmam Hatip Ortaokulu kategorisindeki yarışmaya ise 10 öğrenci katılmış olup , Aksaray/ Cemaleddin Aksarayi Hafız İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Muhamed Erdoğan birinci olmuştur.
Her iki katagoride birinci olan öğrenciler Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Türkiye Finaline katılma hakkı kazanmıştır.
Yarışmada dereceye giren ve diğer tüm öğrencilere çeşitli ödül ve hediye takdimi yapılmıştır.
Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finalinde öğrencilerimize başarılar dileriz.
10 yıldır geri dönüşüm işi ile uğraştığını belirten Tuncer Pelit, çöpte en çok da parası uğruna çalıştıkları ekmekle karşılaşınca üzüldüğünü belirtti. "60-70 bin TL’lik ürünün dörtte birini tüketip atıyorlar"
Antalya'da Kemer'de yaşanan kazada, ATSO Başkanı Ali Bahar ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Başkan Bahar'ın ölümü, Antalya'yı yasa boğdu.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Antalya Organize Sanayi bölgesi Başkanı Ali Bahar tekne kazasında hayatını kaybetti. Ali Bahar cenazesi ne zaman ve nereden defin edilecektir. Detaylar
Burdur Antalya karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı. Detaylar haberimizde...
AK Parti Elmalı İlçe Başkanı Yunus Emre Coşkun, Elmalı-Korkuteli yol yapım çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini ve projeye katkıda bulunanlara teşekkür etti.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi. 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.