Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tüm ülkede eş zamanlı olarak düzenlenen “Bu Orman Benim” projesi çerçevesinde Burdur Kent Ormanı'nda protokol, gaziler, öğrenciler, kurum personeli, emniyet ve jandarma personelinin katılımıyla temizlik çalışması gerçekleştirildi.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke genelinde eş zamanlı olarak "Bu Orman Benim" etkinliği düzenledi. Burdur'daki etkinlikte Burdur-Fethiye kara yolu üzeri Burdur Gölü karşısında bulunan Kent Ormanı'nda düzenlendi. Burdur Valisi Türker Öksüz; protokol üyeleri, gaziler, kurum personeli, öğrenciler ve emniyet ile jandarma personelinin katıldığı program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Burdur Orman İşletme Müdürü Sefa Karataş'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam eden program, daha sonra katılımcıların doğaya atılan cam, şişe, plastik, kağıt ve benzeri evsel atıkları toplaması ile devam etti. Ormanda bulunan ve kuruyan ağaçların alt dallarının da budaması orman işçilerince yapıldı. Burdur Valisi Türker Öksüz orman işçilerinin budama çalışmalarında yardımcı oldu.
Programda konuşan Burdur Orman İşletme Müdürü Sefa Karataş, küresel ısınma ve iklim değişikliğinin de etkisiyle orman yangınlarının oluşma riskinin her geçen gün daha da arttığını belirterek, dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarında öncelikli stratejinin yangın önleyici tedbirler olduğunu söyledi.
Antalya ili Korkuteli’ne bağlı Yazır mahallesinde çıkan orman yangını ekiplerin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.
Burdur'un Bucak ilçesinde ormanlık alana yakın mevkide çıkan ev yangını sonrasında ekipler seferber oldu. Detaylar burada...
Burdur'un Bucak ilçesinde çıkan orman yangını sonrasında ekipler seferber oldu. Detaylar burada....
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kestel Köyünde arazi yangını çıktı. Yangın sonrasında bölgeye itfaiye ve orman ekipleri sevk edildi.
Burdur'un Bucak ilçesinde 31 Mayıs Cuma günü halkın kullanımına açılan Bucak Millet Ormanı, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor.
Bucak'ta yapımı tamamlanan Millet Ormanı, 31 Mayıs'ta halkın kullanımına açılıyor. Piknik alanları, spor tesisleri ve çocuk parklarıyla yeni rekreasyon alanı hakkında detaylar için tıklayın.