Antalya / Kepez

Kepez’den Altıayak’ı şehirleştiren yollar

Kepez Belediyesi, kırsal yerleşimin sürdüğü Altıayak Mahallesi’nde, açtığı geniş caddelerle planlı şehirleşmenin önünü açıyor. Devamı haberimizde...

Kepez’den Altıayak’ı şehirleştiren yollar

Kepez Belediyesi, kırsal yerleşimin sürdüğü Altıayak Mahallesi’nde, açtığı geniş caddelerle planlı şehirleşmenin önünü açıyor.
Kepez Belediyesi, Varsak bölgesinde yer alan Altıayak Mahallesi’nin planlı şekilde şehirleşmesi ve gelişmesi için gerekli olan yatırımları gerçekleştiriyor. İmar planı revizyonuyla bölgenin imar sorunları çözülürken, semt pazarı, park, yol, asfalt gibi hizmetlerle de mahalle sakinlerinin sosyal yaşam ihtiyaçları karşılanıyor.


TÜTÜNCÜ DÖNEMİNDE ALTIAYAK’A 41 BİN 816 M YENİ YOL


Kırsal yerleşimin sürdüğü Altıayak Mahallesi’nin planlı şekilde şehirleşmesi ve kamu yatırımlarının gelmesi için de imar yolları açılıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün görev yılları içerisinde mahallede 41 bin 816 m (metre) uzunluğunda yeni yol yapımı gerçekleştirildi. Bu yollar arasında genişlikleri 25 ile 35 m olan caddeler de yer alıyor. Bu caddeler de bölgenin planlı şekilde yapılaşmasının önünü açıyor.
Mahallenin planlı şekilde gelişmesini sağlayacak yollardan biri de Ertuğrul Gazi Caddesi oldu. Genişliği 30 metre, uzunluğu 2 bin 551 metre olan bu cadde, Varsak Beyi ile Gaziler caddelerini birbirine bağlıyor.


ALTIAYAK’IN YOLLARINA KALİTE VE KONFOR GELİYOR


Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, geçtiğimiz yıllarda yapımını tamamladığı ve sathi asfalt serdiği caddeyi sıcak asfalt konforuyla buluşturuyor.
Fen İşleri Müdürlüğü, bu yılın asfalt yatırımı kapsamında sıcak asfalt çalışmasını caddenin 960 metrelik bölümünde gerçekletirdi. İş makineleriyle enine ve boyuna eğim verilerek, ince tesviyesi yapılan yol tabakasına 2 bin 950 ton sıcak asfalt serildi. Böylece yolun bozulan mıcır asfaltının yerini, kaliteli ve güvenli sürüş imkanı sunan sıcak asfalt almış oldu.
Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Ertuğrul Gazi Caddesi’nin asfaltı yenilenmeyen bölümünün sıcak asfalt çalışmasını da önümüzdeki yatırım döneminde yapılacağını ifade ettiler.


TÜTÜNCÜ DÖNEMİNDE ALTIAYAK’TA YAPILAN FEN İŞLERİ YATIRIMLARI


Başkan Hakan Tütüncü’nün görev yılları içerisinde Altıayak Mahallesi’nde, 41 bin 816 m yeni yol, 76 bin m sathi asfalt, 26 bin 358 m (45 bin ton) sıcak asfalt, semt pazarının zemini 24 bin metrekare (m2) sıcak asfalt, okul bahçesi 1249 m2 sıcak asfalt, parke kaldırım 8 bin 707 m2, 2926 metre orta refüj, 912 metre menfez çalışması yapıldı.

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya'da Varsak Çayırı pehlivanları ağırlamaya hazır
Spor

Antalya'da Varsak Çayırı pehlivanları ağırlamaya hazır

Kepez Belediyesinin Varsak bölgesine kazandırdığı güreş sahasının çimleri yeşerdi. Devamı haberimizde...

Hasta Yakınlarına 14 Yıldır Konaklama Hizmeti Veri
Sağlık

Hasta Yakınlarına 14 Yıldır Konaklama Hizmeti Veri

Antalya ya gelen Hasta yakınları için 5 yıldızlı otel formatında hizmet

Cumhuriyetin 2. asrına Kepez’de bir kütüphane daha
Yaşam

Cumhuriyetin 2. asrına Kepez’de bir kütüphane daha

Cumhuriyetin ilanının 100. yılında Akdeniz bölgesinin en büyüğü olan Antalya Kütüphanesi’ni şehirle ve öğrencilerle buluşturan Kepez Belediyesi, Cumhuriyetin ikinci asrında ise Necmettin Erbakan Kütüphanesi’ni hizmete açmaya hazırlanıyor.

Cumhuriyetin 2. asrına Kepez’den 22. kütüphane
Yaşam

Cumhuriyetin 2. asrına Kepez’den 22. kütüphane

Cumhuriyetin ilanının 100. yılında Akdeniz bölgesinin en büyüğü olan Antalya Kütüphanesi’ni şehirle ve öğrencilerle buluşturan Kepez Belediyesi, Cumhuriyetin ikinci asrında ise Necmettin Erbakan Kütüphanesi’ni hizmete açmaya hazırlanıyor. Devamı haberimizde...

Antalya Şehir Hastanesi Çevre yoluna bağlanıyor
Sağlık

Antalya Şehir Hastanesi Çevre yoluna bağlanıyor

Antalya Şehir Hastanesi yolunu Bucak Korkuteli Çevre Yoluna bağlayan imar yolunda hizla devam ediyor .

Antalya Kepez Belediyesi ile AESOB arasında işbirliği protokolü imzalandı
Yerel

Antalya Kepez Belediyesi ile AESOB arasında işbirliği protokolü imzalandı

Kepez Belediyesi’ne ait Osmanlı Parkı içinde bulunan Osmanlı Kıraathanesinin işletmesi işbirliği protokolü ile 5 yıllığına Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne devredildi. Devamı haberimizde....