Burdur'un Bucak ilçesinde muhtarın dikkati, bir kişinin dolandırılmasının önüne geçti.
Karayvatlar Mahallesinde ikamet eden yaşlı adam Ö. E.'yi telefonla arayarak kendisini polis olarak tanıtan kişiler, kendisinden para istediler. Ö.E'nin sarrafta altınları olduğunu söylemesi üzerine altınları alıp kendilerine vermesi gerektiğini söylediler. Yol boyu telefonu kapatmayan dolandırıcılar, yaşlı adamı oyalamaya çalışırken Karayvatlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Ergit, yaşlı adamın halinden şüphelenerek seslenmeye başladı. Yaşlı adamın duymaması üzerine takip eden Muhtar Mehmet Ergit, yaşlı adamın Bucak'ta hizmet veren bir sarraftan 250 gr. altın çekmek üzereyken yaşlı adama ulaşarak, dolandırılmasına engel oldu.
Muhtar Mehmet Ergit, yaşlı adamı da yanına alarak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine ihbarda bulundu. Ekipler tarafından yapılan inceleme sonrasında yaşlı adamın arandığı hattın kapatıldığını farkettiler. Polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.
Karayvatlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Ergit yaşanan olaydan sonra vatandaşları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Muhtar Mehmet Ergit, "Bilinmeyen numaralardan gelen aramalara cevap vermeyin ve resmi kurumlardan asla para talep edilmez. Dolandırıcıların tuzağına düşmemek için şüpheli durumlarda derhal emniyet güçlerine bildirimde bulunun" diye konuştu.
Antalya ili Korkuteli ilçesi Aşağı Pazar mahalle muhtarı Tekin Korucu ve azaları kurban kesemeyen ailelere kurban payı ulaştırmak için hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü oldu
Burdur Valisi Türker Öksüz, Muhtarların talep ve sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Detaylar burada...
Konyaaltı Belediyesi, ilçedeki hayvan yetiştiricilerine ücretsiz ilaçlama hizmeti sunarak hayvan refahına katkıda bulunuyor. Detaylar haberimizde...
Çeltikçi ilçesi ve köy muhtarları, Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel'i ziyaret ederek bölgenin tarımsal kalkınması için istişarelerde bulundular.
Bucak’ta köy mahalle ve belde muhtarlarına 2024 yılı muhtarlar istişare semineri düzenlendi.
Burdur'un Ağlasun ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan kavga sonrasında bir kişi yaralandı. Olay sonrasında son seçimlerde muhtar seçilen Mesut K., tutuklandı.