Konyaaltı Belediyesi ilçedeki küçükbaş ve büyükbaş hayvanları ilaçlayarak hayvan yetiştiricilerine destek oluyor. İç ve dış parazit ilaçlaması ile hayvanların gelişimine katkı sağlanıyor.
Konyaaltı Belediyesi, muhtarların talepleri doğrultusunda ilçede bulunan mahallelerdeki küçükbaş ve büyükbaş hayvanları ilaçlıyor. Konyaaltı Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen hizmet kapsamında hayvanlara iç ve dış parazit ilaçlaması yapılıyor. Ekipler son olarak Doyran Mahallesi’ndeki hayvan yetiştiricilerinin küçükbaş hayvanlarını ilaçladı.
Hayvanlara iç ve dış parazit uyguladıklarını ifade eden Tarımsal Hizmetler Müdürü Nilay Dalkıran, "Dış parazitler hayvanlarımızda et ve süt verimliliğinin düşmesine, deri hastalıklarına, üreme kusurlarına neden olmaktadır. Bu da yüksek ekonomik kayıplara yol açabilmektedir. Çobanlarımızın zor şartlarda yetiştirdikleri hayvanların verimliliğinin artması için Konyaaltı Belediyesi olarak muhtarlarımıza iletilen ilaçlama taleplerine hızla yanıt veriyoruz" dedi. Nilay Dalkıran ayrıca ilaçlama desteği isteyen vatandaşların mahalle muhtarlarına talepte bulunmalarının yeterli olacağını söyledi.
Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, sık sık Konyaaltı ilçesinde yaşayan vatandaşlarla bir araya geliyor. Başkan Kotan son olarak Hayat Park’ta vatandaşlarla buluştu
Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Engelliler Haftası kapsamında engelli dernekleri temsilcileri ile bir araya geldi.
Antalya Konyaaltı Belediyesi işçi ve memur ücretlerinin ödenememesini bankalar arası sıkıntı derken belediyenin battı iddiası gündeme geldi
Konyaaltı Belediyesi’nde kalp sağlığı ve sağlıklı beslenme semineri düzenlendi. Seminerde vatandaşlara ve belediye personeline, kalp sağlığına yönelik en güncel bilgiler ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarının koruyucu etkisi anlatıldı.
Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 4. Kadın Oyunları Festivali “Yan Rol” adlı tiyatro oyunu ile sona erdi.
Konyaaltı Belediyesi Destek Hizmetleri Sivil Savunma Ekipleri tarafından Dr. Günseli-Dr. Bülent Akınsal Özel Eğitim Ortaokulu ve Özel Eğitim Meslek Okulu’nda özel öğrencilere Deprem Haftası nedeniyle acil durum eğitimi ve deprem tatbikatı gerçekleştirildi.