Burdur

"Emrullah başkanımız art niyetli başkanlık yapmadı"

Bucak Belediyesi'nde geçtiğimiz hafta belediye binasına asılan borç pankartı ile ilgili CHP Grup Sözcüsü Özcan Duran ve Belediye Başkanı Hülya Gümüş açıklamalarda bulundu.

"Emrullah başkanımız art niyetli başkanlık yapmadı"

Bucak Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı başlangıcında geçtiğimiz hafta belediye binasına asılan borç pankartı ile ilgili Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş ve Bucak Belediye Meclis Üyesi CHP Grubu Sözcüsü Özcan Duran açıklamalarda bulundu.

"Bucak Belediyesinin kaynakları hor harcanmamıştır"

Şeffaf belediyecilik anlayışı adı altında milletimizi bilgilendirmek için bir paylaşım yaptıklarını belirten CHP Bucak Belediye Meclis Üyesi Özcan Duran yaptığı açıklamada, " Bu afişi belediyemize de astık. Bunun ilerleyen dönemlerde de asılmasını arzu ediyoruz. Bizim döneminizin sonu gelmeden de milletimizi bu şekilde şeffaf bir şekilde bilgilendirmek istiyoruz. Bu tabloyla ilgili bizim çıkarımlarımız Bucak belediyemizin kaynakları hor harcanmamıştır yapılan hizmetler Bucak belediyemize gelir getirmektedir. Bu vesileyle yine geçmiş belediye başkanımız Sayın Emrullah Ünal'a ve ekibine teşekkür etmek isteriz " ifadelerini kullandı.

"Vatandaşın denetlemesi için yapacağız uygulama"

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş ise yaptığı konuşmada, " Tabi dışarda ister istemez bazı yanlış anlaşılmalar olmuş olabilir. Seçim döneminde de hep aynı şeyi söyledim, mitingde de aynı şeyi söyledim. Dedim ki 'şeffaf belediyecilik sözü veriyorum borcumuzu yaptığımız işlemleri ihalelerimizin hepsini asacağım' ve bunu beş sene sonra seçimden önceki haftada yine yapacağım yani bu aslında vatandaşın bizi denetlemesi için yaptığımız yapacağımız bir uygulama olacak.

"Emrullah başkanımız art niyetli başkanlık yapmadı"

Dışardan bize eleştiri geldiğinin de farkındayım hatta izleyenleriniz olmuştur bununla alakalı röportaj da verdik Emrullah başkanımız gerçekten art niyetli bir başkanlık yapmadı yani kendi cebini doldurmadı.

"Hiçbiri kendi üstüne böyle bir arsa geçirmemiştir"

Şöyle de bir soru işareti vardı 'o kadar arsamız satıldı 45 dendi 60 dendi 70 arsamız satıldı' dendi biz bu yüzden satılan arsaları da yayınladık ve 'belediye meclis üyeleri kendi cebini doldurdu' denmişti. Bu yüzden de bu yapılan satışlarda o dönemde görev yapmış hiçbir meclis üyemizin hem AK Parti grubunun hem iyi parti grubundan o dönemde görev yapmış hiçbir kimsenin o arsalarla alakalı bir iletişimi olmamış ve hiçbiri kendi üstüne böyle bir arsa geçirmemiştir " ifadelerine yer verdi.

"AK Parti grubu adına teşekkür ediyorum"

Yapılan olumlu açıklamaların ardından konuşan Bucak Belediye Meclisi Üyesi AK Parti Grubu Sözcüsü Bünyamin Kızıl ise konuşmasında, " AK parti grup adına Özcan beye teşekkür ediyorum biz bu döneme kadar hep şeffaf belediyecilik yönettik bu döneme kadar Bucak'ımız için canla başla çalışmaya devam ettik bundan sonra da bucak için Bucaklı hemşirelerimiz için canla başla faydaları doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. Her olumlu çalışmada desteğimizi vereceğiz teşekkür ediyorum toplantımız hayırlara vesile olsun " sözlerini kullandı.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak'ta Yollar Yenileniyor: Yol Bakım Çalışmaları Aralıksız Sürüyor
Yerel

Bucak'ta Yollar Yenileniyor: Yol Bakım Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

Bucak Belediyesi tarafından ilçede yol bakım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Yol parke tamiratı, kaldırım parke ve bordür tamiratı, altyapı güçlendirme çalışmaları ve asfalt yama çalışmaları tamamlandı.

Bucak Belediyesi Personel Alımı Yapıyor! İşte Bucak Belediyesi Personel alım detayları
Türkiye

Bucak Belediyesi Personel Alımı Yapıyor! İşte Bucak Belediyesi Personel alım detayları

Burdur Bucak Belediyesi Akaryakıt Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.'de Muhasebe Personeli alımı yapılıyor. Başvuru şartları, başvuru belgeleri ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Hülya Gümüş, Bucak Belediye Başkanlığı Görevini Devraldı
Yerel

Hülya Gümüş, Bucak Belediye Başkanlığı Görevini Devraldı

Burdur'un Bucak ilçesinde belediye başkanı seçilen Hülya Gümüş, bugün düzenlenen devir teslim töreniyle görevi teslim aldı.

Beton Santrali Faaliyette! İlk Beton Döküldü!
Yerel

Beton Santrali Faaliyette! İlk Beton Döküldü!

Bucak Belediyesi, Başkan Emrullah Ünal'ın vizyonu ile kente saatte 100 M3 üretim kapasiteli "Bucak Betonu" adlı beton santralini kurdu. Santral, ilk betonunu döktü ve belediyeye gelir kazandırmaya başladı.

Bucak Belediyesinden Çiftçilere Destek!
Yerel

Bucak Belediyesinden Çiftçilere Destek!

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, tarla fareleriyle mücadelede çiftçilere destek olmak amacıyla ilaçlı buğday dağıtımı yapacaklarını açıkladı.

Daha Temiz Bir Bucak İçin Yeni Çöp Kamyonları!
Yerel

Daha Temiz Bir Bucak İçin Yeni Çöp Kamyonları!

Bucak Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın desteğiyle iki yeni çöp kamyonu kazandırdı. Yeni araçlar, daha temiz bir Bucak için daha etkin ve hızlı temizlik hizmetleri sunacak.