Burdur’da Trafik Haftası nedeniyle vatandaşlara ilk yardım eğitimi verildi.
1-7 Mayıs Trafik Hastası etkinlikleri çerçevesinde İl Halk Kütüphanesi iş birliği ile İlk Yardım Eğitmeni Funda Sak tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak ilk yardım eğitimi verildi. Yaklaşık 25 gönüllü vatandaştan oluşan topluluğa eğitim veren Funda Sak solunum yolu tıkanıklıkları, çocuklara ve yetişkinlere yönelik Heimlich manevrası gibi her an karşılaşılabilecek durumlarda uygulanarak hayat kurtarabilecek müdahaleler konusunda vatandaşları bilinçlendirerek farkındalık oluşturdu.
'Doğru ilk yardım, doğru ilk adım' sloganı ile verilen eğitimlerle birlikte herhangi bir olumsuzluk anında katılımcılar doğru ilk yardımı yapabilecek hale geldi.
Burdur Valiliği'ne bağlı İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme ve Büro Amirliği tarafından Gölhisar Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında trafik eğitimi verildi.
Bucak'ta Trafik Haftası kapsamında konvoy düzenlendi. Trafik ekipleri sürücülere kuralları hatırlatarak bilgilendirici broşür dağıttı.
Burdur Valisi Ali Arslantaş, 6 – 12 Mayıs Karayolu Güvenliği Günü ve Trafik Haftası kapsamında düzenlenen programa katıldı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından "Yaşam Kurtarma Zincirinde Yapılan Hatalar" konulu Konferansta, özellikle acil durumlarda hastalara yapılan ilk yardım müdahalelerinin önemi ve yaşam kurtarma zincirinin nerede koptuğu gibi konular ele alındı.
Afyonkarahisar Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekipleri tarafından Gençlik ve Spor il Müdürlüğü çalışanlarına 'ilk yardım ve afet farkındalık' eğitimi verildi.
Kumluca’da Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde "İlk Yardım Eğitim Merkezi" açıldı.