Konyaaltı Haber ve Konyaaltı son dakika güncel haberler ve gelişmeler Haber NNC'de! Konyaaltı son dakika haber video ve fotoğrafları için Haber NNC'yi takip edin.
Antalya plaka kodu: İlin plaka kodu 07 olup, trafikte seyir halinde görmeniz halinde Antalya'ya bağlı bir araç olduğunu anlayabilirsiniz.
Antalya belediye başkanı: 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP'li Muhittin Böcek, oyların %50,62'sini alarak, 714 bin 301 oy ile belediye başkanı seçildi.
Antalya Valisi: Cumhurbaşkanlığının 10 Haziran 2020 tarih ve 2020/273 sayılı Valiler Kararnamesi ile Balıkesir Valisi olarak görev yapmakta olan Ersin Yazıcı, Antalya Valisi olarak atanmıştır. 22 Haziran 2020 tarihinde Bucak ilçesinde göreve başlamıştır.
Antalya Şehrinin Bölgesi : Antalya, bulunduğu konum itibariyle Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi'nde bulunan bir ildir.
Antalya ilçe sayısı: Antalya' iline bağlı 19 ilçe olup, bunlar sırasıyla; Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kepez'dir.
Antalya yüzölçümü: Turizmin başkenti olarak görünen Antalya'nın yüzölçümü 20.177 km2dir.
Antalya nüfusu : Türkiye'nin nüfus yönünden 5. büyük kenti olarak bilinen Antalya'nın 2022 yılı verilerine göre nüfusu, 2 milyon 619 bin 832'dir.
Antalya rakımı: Akdeniz'e kıyısı olan Antalya'nın ortalama deniz seviyesine göre yüksekliği 39 metredir.
Antalya posta kodu: Antalya'nın posta koduna belirlenmiş değer 07000 olup, ilçe ve mahallelere göre değişiklik göstermektedir.
Antalya Alan Kodu: 0242
Antalya Koordinatı: Antalya'nın konumu 36,88414 enlem ve 30,70563 boylam üzerindedir.
Antalya iklimi: Akdeniz iklimine girmekte olan Antalya ili iklimi , yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak ifade edilen iklim tipi diğer bir değişle mutedil deniz ve sıcak deniz iklim sınıfına girer, daha iç kesimlerde ise soğuk ve yarı-kara iklim tipi görülmektedir.
Konyaaltı Belediyesi 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ilk dönemi sonunda okullarda boyama, bakım-onarım gibi çalışmalarını sürdürüyor.
Antalya’da akşam saatlerinde Konyaaltı ilçesi Hurma Mahallesi’nde şiddetli yağmur ve dolu yağışı etkili oldu.
Konyaaltı Belediyesi’nin çocuklar için hazırladığı “Hamsi Balığı ve Sihirli Çiçek” adlı tiyatro oyunu, yarıyıl tatiline girecek çocuklar için bu hafta sonu yeniden sahnelenecek.
Konyaaltı Belediyesi, Saklıkent Kayak Merkezi bölgesi ve bu bölgenin bağlantı yollarının sürekli açık kalması için ek hizmet binası yapıyor.
Konyaaltı Belediyesi ekipleri “Hoş Geldin Bebek” projesi kapsamında, ilçedeki yeni doğan bebek sahiplerine bebekler için hazırlanan destek paketlerini teslim etti.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Boğaçayı Köprüsü ile Liman arasında kalan bir kilometrelik alanı yeni bir yaşam alanına çevirmek için başlattığı, ‘Konyaaltı Sahili Çevre Düzenleme Projesi’nde çalışmalar hummalı bir şekilde sürüyor.
Konyaaltı Belediyesi, ilçede daha önceden keşfedilen ve yeni keşfedilmiş antik kent ve tarihi yerleşim alanlarını 2024 takvimine taşıdı. Takvim sayesinde antik kentlerin korunması ve restorasyonu için farkındalık oluşturması hedefleniyor.
Karaalioğlu Parkı'na arkadaşlarıyla eğlenmeye giden Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi 1'inci sınıf öğrencisi Burak Gelir ile Sosyal Bilimler MYO Büro Hizmetleri ve Sekreterlik 1'inci sınıf öğrencisi Hilal Öğütlü, bir süre eğlendikten sonra
Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı “Mavi Kelebekler”, Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nin 13’üncü haftasında deplasmanda Armada Praxis Yalıkavak Spor Kulübü ile karşılaşacak.
Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Konyaaltı Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıklayan Osman Sert; “Akdeniz'in göz bebeği olan Konyaaltı ilçemizin afetlerle baş edebilme yeteneğinin ve kapasitesinin geliştirilmesi, güvenli ve dirençli kentleşme başlığı altında vizyonumuz ve mizyonumuzun bir gereği olarak önceliğimizdir” dedi.
Konyaaltı Belediyesi, hayata geçirdiği projelerle ilçedeki sosyal yaşamı kolaylaştırmaya devam ediyor
Konyaaltı Belediyesi yılbaşı öncesi, restoran ve alkol satışı yapan işletmelere yönelik denetim gerçekleştirdi.
Antalya Konyaaltı Sahili'nde şişme botla balık avlamak için denize açılan ve akıntı nedeniyle sürüklenmeye başlayan iki genci, deniz polisi kurtardı.
Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı “Mavi Kelebekler”, Hentbol Kadınlar Süper Ligi’ne verilen aranın ardından çıktığı ilk maçta, İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK takımını deplasmanda 44-29 mağlup ederek, ligdeki galibiyet serisini 10 maça taşıdı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, iklim değişikliğinin oluşturabileceği kuraklık tehlikesine karşı kurakçıl peyzaj projelerini kent genelinde yaygınlaştırıyor.
Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı, İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK takımını deplasmanda 44-29 mağlup ederek, ligdeki galibiyet serisini 10 maça taşıdı.
Türkiye’nin birçok bölgesinde kara kış etkisini gösterirken, turizm kenti Antalya’da Aralık ayının sonunda yazdan kalma günler yaşanmaya devam ediyor. Hava sıcaklığının 19 dereceye ulaştığı kentte yazdan kalma havayı görenler dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ne koştu.
Konyaaltı Belediyesi Kadın Emek Pazarı’nda stant açan kadınlar yılbaşına özel ürettikleri hediyelik ürünleri satışa sundu.
Konyaaltı Bedriye Bileydi İlköğretim Okulu öğrencileri, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nda düzenlenen etkinlikte yerli malı üretmenin ve tüketmenin önemini öğrendi.
Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (KONYSİAD) düzenlediği toplantıya katılan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Yaptığımız her hizmette üretime ve tasarrufa öncelik verdik” dedi. Devamı haberimizde
Cumhuriyet Halk Partisi’nden Konyaaltı Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıklayan ANTGİAD Başkanı Osman Sert, “Ortaya koyduğumuz vizyon, Konyaaltı’mızı bir dünya markası haline getirebilmektir.
Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından gerçekleştirilen “Türkü Formunda Besteler” konseri beğeni topladı.
Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisi’nin yetişkinler için sahnelediği “Naftalin Kokulu Öyküler” ile çocuklar için sahnelediği “Hamsi Balığı ve Sihirli Çiçek” adlı tiyatro oyunları 17 Aralık Pazar günü yeniden gösterime girecek. Devamı haberimizde..
Konyaaltı Belediyesi ile Kadın İnsan Hakları Derneği iş birliğinde “Kadının İnsan Hakları Eğitimi Programı” KOSHİM’de başladı. 16 hafta sürecek olan eğitimde, kadınlara hakları anlatılıyor.
Konyaaltı Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında açılan Çanakkale Savaşı’nda kullanılan objelerin yer aldığı “Çanakkale Müzesi Sergisi” 16 Aralık’ta sona erecek.
Konyaaltı’nda vatandaşlar ve çocuklar hafta sonu tiyatro keyfi yaşadı. Devamı haberimizde...
Konyaaltı Belediyesi’nin bölgeye has Çandır fasulyesinin bilinirliğini artırmak ve üreticiye destek olmak amacıyla bu yıl 6’ncısını düzenleyeceği “Çandır Fasulye Şenliği” pazartesi günü gerçekleştirilecek.
Konyaaltı Belediyesi, ilçede bulunan okul ve yurtlarda yaşanabilecek doğal afet, yangın ve kazalarda acil müdahale durumunda alınacak önlemler noktasında tatbikatlarını sürdürüyor.
Konyaaltı Belediyesi, ilçede bulunan okul ve yurtlarda yaşanabilecek doğal afet, yangın ve kazalarda acil müdahale durumunda alınacak önlemler noktasında tatbikatlarını sürdürüyor. Ekipler, son olarak öğrenci yurdundaki öğrenci ve personele yangın tatbikatı gerçekleştirdi.
1923 Zeybek projesiyle Türkiye’de ses getiren Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, kadrosunu yeni üyeleriyle güçlendiriyor.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle Konyaaltı Belediyesi Müzik Akademisi tarafından “Engelliler Günü” farkındalık konseri düzenlendi. HayatPark’ta düzenlenen konserde engelli vatandaşlar doyasıya eğlendi.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Türkiye’yi Avrupa Birliği’nin tam üyesi haline getirip gencimizin elindeki pasaportuyla istediğinde gittiği, istediği yerde okuduğu ama istediğinde de gelip müreffeh bir şekilde yaşadığı bir hale getireceğiz” dedi.
Oğuzhan CİHANGİR, 1995 doğumlu ve Afyonkarahisarlıdır. Antalya Belekte büyümüş olan Oğuzhan Cihangir, Turizm Lisesi mezunudur.
Konyaaltı Belediyesi parklardan ve yol kenarlarından topladığı bitki atıklarını üretim tesisinde bio briket yakıtına dönüştürerek, ilçe genelinde vatandaşlara ve serada yakmaları için çiftçilere dağıtıyor.
ATSO Başkanı Ali Bahar, “Bir Başka Antalya” projemiz ile değerli sanatçılarımızın katkılarıyla, Antalya’mızın envanterine girecek kalıcı eserler ortaya çıkartacağız” dedi.
Şengül Daban 1986 Fethiye doğumludur. İlkokul mezunu olan Şengül hanım 30 yıldır Antalya da ikamet etmektedir. 10 yıldır Emlak İnşaat ve Galeri işi yapan hanım Ağa Şengül Daban
Nurgül Kılınç 1982 doğumlu aslen tokat turhallı olup Antalya'da büyümüş çeşitli işlerde yönetici ve üretici olarak çalışmıştır.
Konyaaltı Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında “Bin Turna Altında Buluşalım” etkinliği düzenledi. Devamı haberimizde...
Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ve 8 ülkeden 400 sporcunun katılacağı ‘‘Uluslararası Antalya An Aqua Swimming Race’’ yüzme yarışı yarın saat 09.00’da başlayıp, gün boyu kıyasıya mücadelelere sahne olacak. Devamı haberimizde....
Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan “Uluslararası Antalya An Aqua Swimming Race” yüzme yarışında nefesler tutulacak. Devamı haberimizde...
5 Aralık’ta Yılın İş İnsanları Ödül gecesinde ödül alacak olan Fikri Ertürk, sektöre nasıl başladığını ve şu an ki faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi.
Cemal ÇELİKEL 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul, lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, Baba mesleği olan Robert Bosch Diesel
Konyaaltı Belediyesi Spor Sube Müdürlüğünde çalışan 26 Yaşındaki Onur Budak Onur Budak'ın Ani Ölümü sevenlerini üzdü. Onur Budak ölüm nedeni..
Konyaaltı Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği Uluslararası Satranç Turnuvası sona erdi. Turnuvada dereceye giren sporcular, düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Devamı haberimizde....