Antalya / Konyaaltı

Konyaaltında “Bin Turna Altında Buluşalım” etkinliği

Konyaaltı Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında “Bin Turna Altında Buluşalım” etkinliği düzenledi. Devamı haberimizde...

Konyaaltında  “Bin Turna Altında Buluşalım” etkinliği

BU DİLEK GERÇEK OLSUN


Konyaaltı Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında “Bin Turna Altında Buluşalım” etkinliği düzenledi. 7’den 70’e her yaştan kadının katıldığı etkinlikte, kadınlar kağıttan yaptıkları bin turna kuşunu ağaçlara asarak kadına yönelik şiddetin son bulmasını diledi.
Konyaaltı Belediyesi, HayatPark’ta ve Konyaaltı Alevi Bektaşi Kültürü Cem Evi Derneği’nde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında “Bin Turna Altında Buluşalım” etkinliği düzenledi. Etkinliğe 7’den 70’e her yaştan kadın katılım gösterdi. Kadınlar uzman eğitmenler eşliğinde origami yöntemiyle kağıttan yaptıkları bin turna kuşunu HayatPark’taki ağaçlara asarak kadına yönelik şiddetin son bulmasını diledi. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen etkinliğe katılan kadınlara teşekkür ederek, kadına yönelik şiddetin son bulmasını temenni etti.


KADINA ŞİDDET SON BULSUN


Yaptığı turna kuşunun üzerine barış, sevgi, çocukların ölmediği bir dünya ve kadına şiddetin son bulması dilediğini yazdığını söyleyen Dürüye Küçükzeybek, “Proje harika oldu. Kadına şiddetin son bulması en büyük dileğimiz. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e ve çalışma arkadaşlarına bu güzel proje için teşekkür ederim’’ dedi. Bin turna kuşu efsanesinin, Japonya’nın Hiroşima kentine atom bombası atıldığında lösemi olan Sadako Sasaki adlı iki yaşındaki kız çocuğunun hikâyesi olduğunu dile getiren Elif Gülpaçin de, “Turna kuşu etkinliği çok güzel ve çok anlamlı bir proje. Efsanedeki Sadako bin turna kuşu yaparak sağlığına kavuşmayı hayal etmişti. Ama ömrü ne yazık ki buna yetmedi. Onun yerine başka arkadaşları bu kuşu yaparak barış dilediler. Bizler de kadınlar olarak kadına şiddetin son bulmasını diliyoruz. Konyaaltı Belediyesi’ne bu güzel proje için çok teşekkür ediyorum. Tüm dünyada kadına şiddete hayır diyoruz’’ dedi. Ekinliğe katılan Zekiye Koyunoğlu ise “Kadınların sesini duyurmak amacıyla yapılan çok güzel proje. Kadınlar her yerde ve dayanışma halinde olmalı” diye konuştu.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Konyaaltı’nda özel öğrencilere deprem tatbikatı
Yaşam

Konyaaltı’nda özel öğrencilere deprem tatbikatı

Konyaaltı Belediyesi Destek Hizmetleri Sivil Savunma Ekipleri tarafından Dr. Günseli-Dr. Bülent Akınsal Özel Eğitim Ortaokulu ve Özel Eğitim Meslek Okulu’nda özel öğrencilere Deprem Haftası nedeniyle acil durum eğitimi ve deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

Konyaaltı’nda okullara bakım yapılıyor
Yerel

Konyaaltı’nda okullara bakım yapılıyor

Konyaaltı Belediyesi 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ilk dönemi sonunda okullarda boyama, bakım-onarım gibi çalışmalarını sürdürüyor.

Konyaaltı Belediyesi ara tatilin ilk gününde çocukları tiyatro oyunu ile buluşturdu
Yerel

Konyaaltı Belediyesi ara tatilin ilk gününde çocukları tiyatro oyunu ile buluşturdu

Konyaaltı Belediyesi sömerstir tatiline giren çocuklar için hafta sonu “Hamsi Balığı ve Sihirli Çiçek” adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Çocuklara tatil hediyesi Konyaaltı Belediyesinden
Yaşam

Çocuklara tatil hediyesi Konyaaltı Belediyesinden

Konyaaltı Belediyesi’nin çocuklar için hazırladığı “Hamsi Balığı ve Sihirli Çiçek” adlı tiyatro oyunu, yarıyıl tatiline girecek çocuklar için bu hafta sonu yeniden sahnelenecek.

Konyaaltı’nın Saklıkent’teki ek hizmet binası son aşamaya ulaştı
Yerel

Konyaaltı’nın Saklıkent’teki ek hizmet binası son aşamaya ulaştı

Konyaaltı Belediyesi, Saklıkent Kayak Merkezi bölgesi ve bu bölgenin bağlantı yollarının sürekli açık kalması için ek hizmet binası yapıyor.

Konyaaltı Sahili'ni güzelleştirme çalışmaları hummalı bir şekilde sürüyor
Yerel

Konyaaltı Sahili'ni güzelleştirme çalışmaları hummalı bir şekilde sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Boğaçayı Köprüsü ile Liman arasında kalan bir kilometrelik alanı yeni bir yaşam alanına çevirmek için başlattığı, ‘Konyaaltı Sahili Çevre Düzenleme Projesi’nde çalışmalar hummalı bir şekilde sürüyor.