Konyaaltı Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında “Bin Turna Altında Buluşalım” etkinliği düzenledi. 7’den 70’e her yaştan kadının katıldığı etkinlikte, kadınlar kağıttan yaptıkları bin turna kuşunu ağaçlara asarak kadına yönelik şiddetin son bulmasını diledi.
Konyaaltı Belediyesi, HayatPark’ta ve Konyaaltı Alevi Bektaşi Kültürü Cem Evi Derneği’nde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında “Bin Turna Altında Buluşalım” etkinliği düzenledi. Etkinliğe 7’den 70’e her yaştan kadın katılım gösterdi. Kadınlar uzman eğitmenler eşliğinde origami yöntemiyle kağıttan yaptıkları bin turna kuşunu HayatPark’taki ağaçlara asarak kadına yönelik şiddetin son bulmasını diledi. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen etkinliğe katılan kadınlara teşekkür ederek, kadına yönelik şiddetin son bulmasını temenni etti.
Yaptığı turna kuşunun üzerine barış, sevgi, çocukların ölmediği bir dünya ve kadına şiddetin son bulması dilediğini yazdığını söyleyen Dürüye Küçükzeybek, “Proje harika oldu. Kadına şiddetin son bulması en büyük dileğimiz. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e ve çalışma arkadaşlarına bu güzel proje için teşekkür ederim’’ dedi. Bin turna kuşu efsanesinin, Japonya’nın Hiroşima kentine atom bombası atıldığında lösemi olan Sadako Sasaki adlı iki yaşındaki kız çocuğunun hikâyesi olduğunu dile getiren Elif Gülpaçin de, “Turna kuşu etkinliği çok güzel ve çok anlamlı bir proje. Efsanedeki Sadako bin turna kuşu yaparak sağlığına kavuşmayı hayal etmişti. Ama ömrü ne yazık ki buna yetmedi. Onun yerine başka arkadaşları bu kuşu yaparak barış dilediler. Bizler de kadınlar olarak kadına şiddetin son bulmasını diliyoruz. Konyaaltı Belediyesi’ne bu güzel proje için çok teşekkür ediyorum. Tüm dünyada kadına şiddete hayır diyoruz’’ dedi. Ekinliğe katılan Zekiye Koyunoğlu ise “Kadınların sesini duyurmak amacıyla yapılan çok güzel proje. Kadınlar her yerde ve dayanışma halinde olmalı” diye konuştu.
Konyaaltı Belediyesi, ilçedeki hayvan yetiştiricilerine ücretsiz ilaçlama hizmeti sunarak hayvan refahına katkıda bulunuyor. Detaylar haberimizde...
Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, sık sık Konyaaltı ilçesinde yaşayan vatandaşlarla bir araya geliyor. Başkan Kotan son olarak Hayat Park’ta vatandaşlarla buluştu
Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Engelliler Haftası kapsamında engelli dernekleri temsilcileri ile bir araya geldi.
Antalya Konyaaltı Belediyesi işçi ve memur ücretlerinin ödenememesini bankalar arası sıkıntı derken belediyenin battı iddiası gündeme geldi
Konyaaltı Belediyesi’nde kalp sağlığı ve sağlıklı beslenme semineri düzenlendi. Seminerde vatandaşlara ve belediye personeline, kalp sağlığına yönelik en güncel bilgiler ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarının koruyucu etkisi anlatıldı.
Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 4. Kadın Oyunları Festivali “Yan Rol” adlı tiyatro oyunu ile sona erdi.