Konyaaltı Belediyesi, Saklıkent Kayak Merkezi bölgesi ve bu bölgenin bağlantı yollarının sürekli açık kalması için ek hizmet binası yapıyor. Bu merkez, bölgede 24 saat esasına dayanarak çalışan personelin de daha verimli olmasını sağlayacak.
Konyaaltı Belediyesi, kırsal bölgelerde yaptığı farklı çalışmalara her gün bir yenisini ekliyor. Antalya’nın gözde turistik merkezlerinden biri olan Saklıkent’in ve çevresinin bağlantı yollarının sürekli açık kalması için 24 saat esasıyla çalışmalar yapan Konyaaltı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, bölgede çalışan personelin koordinasyonunun daha verimli olabilmesi adına ek hizmet binası inşa ediyor. Ek hizmet binası, kış mevsimi boyunca yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Saklıkent Kayak Merkezi’ne ulaşımın aksamaması için çalışan Konyaaltı Belediyesi ekiplerinin koordinasyonunun yanı sıra, personelin vardiya aralarında ve molalarında dinlenmesi, temel ihtiyaçlarını gidermesi ve yatılı olarak çalışmasına da uygun imkânlara sahip.
Sahadaki personelin konforu önemli
Yaz aylarında yayla yollarında yaptıkları çalışmaları kış aylarında da aralıksız sürdürdüklerini vurgulayan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ‘‘Kış turizminin göz bebeği Saklıkent Kayak Merkezi’nin yollarını açık tutabilmek için ekiplerimiz 7/24 esasıyla vatandaşımıza hizmet veriyor. Personelimizin bu yoğun çalışma ortamında dinlenebilmesi, ihtiyaçlarını giderebilmesi ve konaklayabilmesi için bir ek hizmet binası inşa ediyoruz. Bina, çalışan personelimizin konforunun yanı sıra, ekiplerimizin olaylara ani müdahalelerini de kolaylaştıracak nitelikte olacak’’ dedi.
Müdahaleler kolaylaşacak
Zorlu kış şartlarında yaylalara ulaşımın sağlanabilmesi için ekiplerin karla yoğun bir mücadele içerisinde olduklarını belirten Fen İşleri Müdürlüğü personeli Zehra Kıran, kış aylarında yollardaki buzların eritilmesi, tuzlama, kar küreme ve yol açma çalışmalarının yapılması; yaz aylarında ise yangın ile mücadele için 7/24 sahada olan ekipler için ek hizmet binasına ihtiyaç duyulduğunu aktardı. 10 kişi kapasiteli yatakhanesi ve tuz deposuyla, toplam 200 metrekare inşaat alanına sahip olan Saklıkent ek hizmet binasının tamamlanmak üzere olduğunu dile getiren Kıran, binanın, Korkuteli, Kemer ve Kumluca yollarının bağlantısında olduğunu, konumu gereği muhtemel olaylara karşı müdahaleleri de kolaylaştıracağını söyledi.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, sosyal medyada süt üreticilerinin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Süt fiyatlarındaki düşüş ve ödeme süresinin uzaması nedeniyle çiftçilerin yaşadığı zorlukları paylaştı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.