Antalya / Kepez

Kepez’e 3 Sağlık tesisi müjdesi

Kepez Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Yeni Mahalle’ye içerisinde kanser tarama merkezinin olacağı Kepez Bedreddin Ari Sağlıklı Hayat Merkezi (SHM) ve Aile Sağlığı Merkezi (ASM) ile Varsak Karşıyaka Mahallesi’ne Teslime-Hüseyin Acar ASM inşa edilecek. Devamı haberimizde....

Kepez’e 3 Sağlık tesisi müjdesi

Kepez Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Yeni Mahalle’ye içerisinde kanser tarama merkezinin olacağı Kepez Bedreddin Ari Sağlıklı Hayat Merkezi (SHM) ve Aile Sağlığı Merkezi (ASM) ile Varsak Karşıyaka Mahallesi’ne Teslime-Hüseyin Acar ASM inşa edilecek.

Şehir hastanesi, devlet hastanesi, diş hastanesi, Belediye sağlık merkezi ve Halk sağlığı laboratuarı yatırımlarıyla sağlık üssü haline gelen Kepez ilçesine, 3 adet yeni sağlık tesisi yatırımı daha geliyor.
Yeni Mahalle’ye, içerisinde Kanser Tarama Merkezi(KETEM)’in bulunduğu SHM ve 4 hekimli ASM ile Varsak Karşıyaka Mahallesi’ne 3 hekimli ASM kazandırılıyor.
Sağlık tesisleri, Kepez Belediyesi ve hayırsever işbirliğinde yapılacak. SHM ve iki ASM binalarının yapımı için Antalya Valiliği’nde protokol imzalandı. Protokollere, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Oğuz Karahan ile hayırseverler Evar İnşaat Şirketi’ni temsilen Evren Ari ile Hasibe Özkan ve Hüseyin Acar imza attı. Yeni Mahalleye Kanser Tarama Merkezi içerisinde KETEM’in de hizmet vereceği Sağlıklı Hayat Merkezi (SHM) ve 4 hekimli ASM binaları, Yeni Mahalle 2431 Sokak’ta, Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi ile Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında kalan Sağlık tesisi arsasına inşa edilecek. İki sağlık tesisi binası, Kepez Belediyesi ve hayırsever Evar İnşaat firması sahibi Evren Ari işbirliğinde yapılacak. Daha sonra bu iki tesis, imzalanan protokol kapsamında Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’ne devredilecek. Protokol gereği, Yeni Mahalle’deki sağlık tesislerine ‘Bedreddin Ari’ ismi verilecek.


Yeni Mahalleye Sağlıklı Yaşam Merkezi ve ASM


Kepez Bedreddir Ari SHM ve Kepez Bedriddin Ari ASM binalarının yapılacağı alan, imar planında sağlık tesisi olup, mülkiyeti Antalya Büyükşehir Belediyesinde bulunuyor. Büyükşehir Belediye Meclisinin 13 Temmuz 2018 tarihli ve 627 numaralı kararıyla söz konusu arsa, sağlık merkezi

yapılmak üzere 25 yıllığına Kepez Belediyesine tahsis edildi.


Kepez Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğü, bu alanla ilgili 2019’da protokol imzalayarak, sağlık merkezi projesine resmiyet kazandırdı.
Kepez Belediyesi, Yeni Mahalle’deki sağlık tesisi alanındaki projelendirme ve ruhsat çalışmasını tamamladı. İnşaat ruhsatının da verilmesiyle iki sağlık binasının yapım çalışmaları ve temelin atılması hazır hale gelmiş oldu.


Varsak Karşıyaka’ya ASM


Teslime-Hüseyin ACAR ASM binası ise Varsak Karşıyaka Mahallesi’nde 1547 ile 1548 sokak arasındaki alana kazandırılıyor. Kepez Belediyesi bu bölgede imar planı ve parselasyon çalışması yaparak, tesisin yapılacağı arsayı oluşturdu. ASM’nin yapılacağı 891 metrekarelik arsa, Kepez Belediye Meclisi kararıyla İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edildi. Hayırseverler, Hasibe Özkan ve Hasan Acar tarafından tahsis edilen taşınmaz üzerine 2 ya da 3 hekimli ASM binasını anahtar teslimi yapacak.

 

Sağlığın merkezi Kepez


Başkan Hakan Tütüncü, doktoru ve sağlığı mahallelere, vatandaşın ayağına götürecek olan 3 sağlık tesisinin yapımına katkılarından dolayı hayırseverlere teşekkür etti.
İlçe sakinlerinin sağlık hizmetlerine kolay şekilde ulaşabilmeleri için ASM yapımına önem verdiklerini belirten Başkan Tütüncü, “Hastaneleriyle, ASM binalarıyla, halk sağlığı laboratuarıyla, Belediye Sağlık Merkeziyle Kepez ilçesi, sağlıkta önemli bir merkez haline geldi. Sağlık tesislerimizi çeşitlendirmeye, ilçemizde verilen sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmaya devam ediyoruz. Bu anlamda ilk basamak sağlık hizmetlerinin verildiği ASM binalarının ilçemizde yapılmasına önem veriyoruz. Görev sürem boyunca ilçemize 20’den fazla ASM kazandırdık. Bu sayıya hayırseverlerimizin desteğiyle 3 tane daha ekliyoruz. Bunların yanında 7 tane 112 Acil İstasyonunun yapılmasını sağladık. İlçemizde ASM binalarının sayısını artırmaya devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

 

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Kepez’den şehre iyi gelecek yollar
Yaşam

Kepez’den şehre iyi gelecek yollar

Kepez Belediyesi, şehir içi trafiğinin rahatlamasına katkı sağlayacak yol yapım çalışmalarına bir yenisi daha ekliyor. Devamı haberimizde..

Kepez’in kütüphanelerini öğrencilerden yoğun ilgi
Yaşam

Kepez’in kütüphanelerini öğrencilerden yoğun ilgi

Kepez Belediyesinin, mahallelerine kazandırdığı semt kütüphanelerini, öğrenciler çok sevdi. Devamı haberimizde...

Hasta Yakınlarına 14 Yıldır Konaklama Hizmeti Veri
Sağlık

Hasta Yakınlarına 14 Yıldır Konaklama Hizmeti Veri

Antalya ya gelen Hasta yakınları için 5 yıldızlı otel formatında hizmet

Antalya Kepez Ata’sını saygıyla ve minnetle  andı
Yaşam

Antalya Kepez Ata’sını saygıyla ve minnetle andı

Kepez Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85’nci yılında saygı ve minnetle andı.

Eskinin arka mahallesi gitti, hizmetlerle güzelleşen Kepez geldi
Yerel

Eskinin arka mahallesi gitti, hizmetlerle güzelleşen Kepez geldi

AK Parti Kepez İlçe Teşkilatının yeni yönetimini ziyaret ederek, başarı dileklerini ileten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 15 yıllık süreçte Kepez’in değişim ve dönüşümünü anlattı. Devamı haberimizde...

Kepez'de Düdenbaşı Mahallesi'ne 32 derslikli ilkokul
Yerel

Kepez'de Düdenbaşı Mahallesi'ne 32 derslikli ilkokul

Antalya'nın Kepez ilçesinde, Başkan Hakan Tütüncü'nün girişimleriyle yapımına başlanılan Düdenbaşı Mahallesi'ndeki 32 derslikli ilkokul inşaatı tamamlanmak üzere. Okulun hizmete girmesiyle mahallenin ilkokul ihtiyacı karşılanmış olacak.