Burdur

Hülya Gümüş ve Başkan Ercengiz'e kongrede büyük ayıp

CHP Burdur İl Kongresi'nde, Ali Orkun Ercengiz ve Hülya Gümüş'ün kurultay delegeliği listesine alınmaması tartışmalara neden oldu.

Hülya Gümüş ve Başkan Ercengiz'e kongrede büyük ayıp

CHP Burdur Merkez Eski İlçe Başkanı Serkan Şimşek, geçtiğimiz gün yapılan kongrenin ardından dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Eski Başkan Serkan Şimşek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Geçtiğimiz günlerde Burdur CHP İl Kongresini gerçekleştirdik. Merkez İlçe kongresinden bu yana bir sürü söylenti çıktı taraflar bazı iddiaları ortaya koydu geldi geçti. 2 adayın yarıştığı İl Başkanlığı kongresi ise Cumartesi günü emekli Öğretmen Kadir Koç'un zaferi ile sonuçlandı. Öncelikle İl Başkanlığı için elini taşın altına koyan Hakan Açar'ı tebrik ediyor , Kadir Koç ve ekibine de bundan sonra yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum.

Fakat bazı şeyler var ki yazmadan geçilmeyecek cinsten. Türkiye Cumhuriyeti 2000'li yıllardan bu yana AKP hükümeti tarafından sistematik bir şekilde Devlet temayüllerini ortadan kaldırışının acılarını bugün kemiklerimize kadar acısını hissederek yaşıyoruz. Devletlerde , siyasi partilerde , sivil toplum kuruluşlarında , orduda , emniyet ve MİT teşkilatı gibi kurumları ayakta tutan yazılı kuruluş metinleri ile temayülleridir. Temayüller yılların deneyimleri sonucu ortaya çıkmış kanun gibi uygulandığı kurumu ayakta tutan yaptırımlardır.

Ne yazık ki en son yaptığımız İl Kongremizde bu temayüllerden bir tanesi daha yıkılmaya çalışılmış ve Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz kurultay delegesi olarak listeye yazılmamıştır. Onu Kurultay Delegesi olarak listeye yazmamak sadece bazı sebeplerden dolayı kendisine karşı tavır almak değil Burdur'a CHP'li bir belediye olarak yaptığı hizmetleri ve merkezi iktidara karşı verdiği mücadeleyi görmezden gelmek demektir. Bu güne kadar partiye verdiği desteği görmezden gelmek demektir. Belediye olarak yaptığı her hizmette CHP'nin adından söz ettirdiğini yok saymak demektir.

Hülya Gümüş'e Kurultay listesinde yer vermemek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Burdur ziyaretinde "Hülya kızımızı Ankara'da görmek istiyorum" sözünü yok saymak demektir. Bucak gibi bir ilçede, hem bir kadın olarak , hem de bir CHP adayı olarak tarihi bir oy almış olan Hülya Gümüş'ü Kurultay Delege listesine yazmayarak Bucak örgütüne ve Hülya için partimize oy verenleri görmemek onları yok saymak demektir.

Ben bu hataların son olacağını , yaklaşan yerel seçimler için enerjimizi harcayacağımızı ve Burdur'da Ali Orkun Ercengiz ile Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını yeniden Burdur'da dalgalandıracağımıza inanıyorum.
Kurullara seçilen tüm partililerimi kutluyor bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum."

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Hülya Gümüş'ten sosyal konut müjdesi!
Yerel

Hülya Gümüş'ten sosyal konut müjdesi!

CHP Bucak Belediye Başkan Adayı Hülya Gümüş, "Ev sahibi olmak artık hayal değil" diyerek asgari ücretin altında sabit taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunan BELPAŞ Konutları projesini açıkladı.

Hülya Gümüş, Onaç Mahallesinde vatandaşla bir araya geldi
Yerel

Hülya Gümüş, Onaç Mahallesinde vatandaşla bir araya geldi

Burdur'un Bucak ilçesinde, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde, CHP Bucak Belediye Başkanı Adayı Hülya Gümüş, mahalle ziyaretlerine devam ediyor.

CHP Bucak Adayı Hülya Gümüş Alaattin Mahallesinde
Yerel

CHP Bucak Adayı Hülya Gümüş Alaattin Mahallesinde

Burdur'un Bucak ilçesinde CHP'den Bucak Belediye Başkanı adaylığı açıklanan Hülya Gümüş, mahalle ziyaretlerine başladı.

CHP Burdur Milletvekili Adayı Hülya Gümüş Kimdir?
Yerel

CHP Burdur Milletvekili Adayı Hülya Gümüş Kimdir?

CHP'nin genç aday adayı Hülya Gümüş Kimdir? Detaylar haberimizde

Hülya Gümüş, Bucak Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı
Yerel

Hülya Gümüş, Bucak Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı

Hülya Gümüş, Bucak Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı. CHP'den Bucak Belediye Başkan Aday Adayı olan Hülya Gümüş kimdir? İşte biyografisi...

Hülya Gümüş, seçimlerin ardından da sahada
Yerel

Hülya Gümüş, seçimlerin ardından da sahada

CHP Burdur Milletvekili Adayı Hülya Gümüş, seçim kampanyasıyla dikkat çeken performansını teşekkür ziyaretleriyle sürdürüyor.