Burdur

Burdur'da Tarih Yazan Başkan 3. Kez Seçildi!

Burdur tarihinde ilk defa 3 dönem belediye başkanı seçilen isim Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz oldu. Ali Orkun Ercengiz, belediye personeli tarafından coşkuyla karşılandı.

Burdur'da Tarih Yazan Başkan 3. Kez Seçildi!

Başkan Ercengiz’e coşkulu karşılama

Dün gerçekleştirilen 31 Mart Yerel Seçimlerde 3. Kez Burdur Belediye Başkanı seçilen Ali Orkun Ercengiz, belediye personeli tarafından coşkuyla karşılandı.

Burdur tarihinde ilk defa 3 dönem belediye başkanı seçilen isim Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz oldu. Burdur Belediye personeli Başkan Ercengiz için karşılama töreni düzenledi. Burdur Belediye Başkanlığı’nda düzenlenen karşılama törenine Burdur Belediye Başkan Yardımcıları Ali Say, Hülya Eraslan ve Mustafa Bozkurt, birim müdürleri ve belediye personeli katıldı. Çiçekler ve konfetilerle karşılanan Başkan Ercengiz, Burdur Halkına ve belediye personeline teşekkür etti.

Karşılamada konuşan Başkan Ercengiz, “10 yıl önce göreve başlarken bir söz vermiştik. Burdur’a verdiğimiz sözün dışında kurumumuza da bir söz vermiştik. Biz kimsenin siyasetiyle, dünya görüşüyle, kıyafeti ilgilenmiyoruz. Herhalde 10 yılda bunu kanıtladık. Biz sadece Burdur Halkına hizmet eden Burdur Belediyesi personelinin performansıyla ilgilendiğimizi söylemiştik. Şükürler olsun 10 yıllık performansımızın sonunda Burdur Halkı bize bir kez daha görev ve yetki verdi. Cumhuriyet tarihi boyunca Burdur ilk defa bir belediye başkana 3. kez yetki verdi. Bu hem büyük bir onur, benim için büyük bir gurur aynı zamanda büyük bir sorumluluğu beraberinde getirmekte. O nedenle seçim defterini kapattık. Bizim için öteki yok. Hep birlikteyiz. Burdur Halkına hizmet etmeye gönül verdiğimiz için buradayız. Yoksa birçok insanın yaptığı gibi akşam oturup hayıflanıp işimize gücümüze bakabilirdik. Bizim tek derdimiz var bu şehrin hak ettiği noktaya gelmesi. Bürokratıyla siyasetçisiyle bu şehrin tüm paydaşlarıyla bu kentin gelişimi için çalışmaya devam edeceğiz. Seçim döneminde birçok şey yazıldı çizildi. Demek ki Burdur Halkı’nın gerçek anlamda değer verdiği bir şey var samimiyetinizi ortaya koyabilmeniz. Bu nedenle ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Elbette eksiklerimiz var. Kurumsal olarak eksikliklerimiz var. Bunların farkındayız ama en önemli eksikliğimiz biz sadece çalışıyoruz. Yaptıklarımızı anlatmakta maalesef çalışmaktan fırsat bulamadığımız bir iyimserlik içerisindeyiz. Ama bundan sonra yatıklarımızı da anlatmak gibi bir zorunluluğumuz var. Onun için yaptıklarımızı daha görünür hale getirmek zorundayız. Vatandaşımıza ne yaptığımızı doğru izah etmek gibi bir sorumluluğumuzun olduğunu herkese hatırlatmak isterim. Bundan sonraki yaptığımız çalışmalarda mutlaka halkımızı bilgilendirmeliyiz. Yaptığımız çalışmaların halkımıza ne kadar dokunduğunu ne kadar fayda sağladığını hissettireceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum. Birkaç gün içerisinde mazbatamızı aldıktan sonra çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak'ta Feci Yangın! Başkan Ercengiz İncelemede
Yerel

Bucak'ta Feci Yangın! Başkan Ercengiz İncelemede

Burdur'un Bucak ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir fabrikada yangın çıktı. Başkan Ali Orkun Ercengiz de incelemede bulundu.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz mazbatayı aldı
Yerel

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz mazbatayı aldı

Burdur’da 2014 yılından beri görevde olan ve 31 Mart yerel seçimlerinde aday olarak çıktığı CHP ile birlikte tekrar seçimi kazanan Ali Orkun Ercengiz üçüncü dönemi için mazbatasını aldı.

Başkan Ercengiz, itfaiye personeli ile iftarda bir araya geldi
Yerel

Başkan Ercengiz, itfaiye personeli ile iftarda bir araya geldi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, itfaiye personeli ile iftarda bir araya geldi.

Başkan Ercengiz “Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı
Yerel

Başkan Ercengiz “Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Hülya Gümüş'ten Tebrik Ziyareti Kabulü
Yerel

Hülya Gümüş'ten Tebrik Ziyareti Kabulü

Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, CHP Burdur Milletvekili Sayın İzzet Akbulut, Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz, Çavdır Belediye Başkanı Sayın Ali Okan Yücel, Yeşilova Belediye Başkanı Sayın Okan Kurd ve diğer parti yetkilileri ile bir araya gelerek yapılan tebrik ve teşekkür ziyaretlerine ilişkin memnuniyetini dile getirdi.

Burdur Merkez'de Lider Aday: Ali Orkun Ercengiz!
Yerel

Burdur Merkez'de Lider Aday: Ali Orkun Ercengiz!

Burdur Merkez'de vatandaşlar gözlerini seçim sonuçlarına dikti. Yerel seçim sonuçlarıyla belediye başkanı, belediye meclis üyesi, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetleri belirleniyor.