Burdur

Burdur'da birileri suyu çalıp seracılığa başlıyor

Burdur'da su krizi! Su kaynakları tehdit altında. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, su hırsızlığı ile mücadeleye çağrıda bulundu ve halka "Su hırsızlığı yapanı ihbar edin" dedi.

Burdur'da birileri suyu çalıp seracılığa başlıyor

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yaptığı açıklamada su kaynaklarının korunması ve su hırsızlığı ile mücadele konusundaki kararlılığını vurguladı. Ercengiz, gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek su hırsızlarına karşı sert ifadeler kullandı.

"Bir Litre Su İçin Mücadele Ediyoruz"

Ercengiz, "Biz 210 metreden su çıkarmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Halkımızı susuz bırakmamak için uykularımız kaçıyor, bir litre su için mücadele ediyoruz," dedi. Su kaynaklarının Burdur halkı için ne denli önemli olduğunu belirten Ercengiz, suyun her damlasının kıymetli olduğunu ifade etti.

Su Hırsızlığına Karşı Önlemler

Ercengiz, su hırsızlığı yapan kişilere karşı sert önlemler aldıklarını belirtti. "Memleketteki hırsızlar bizden, sizden çaldıkları su ile tarım ve hayvancılık yapıyor. Hatta seracılığa bile başlayan var," diyerek su hırsızlığına karşı mücadelenin önemine dikkat çekti. Su hırsızlarını tespit ettiklerini ve cezalarını kestiklerini belirten Ercengiz, bu kişilerin halkın hakkına göz diktiğini söyledi.

"Su Hırsızlığını İhbar Edin"

Ercengiz, vatandaşlara da çağrıda bulunarak su hırsızlığını ihbar etmelerini istedi. "Su hırsızlığı yapanı ihbar edin, suyumuzu koruyalım," diyerek su kaynaklarının korunması için toplumun tüm kesimlerinin iş birliği yapmasının önemine vurgu yaptı.

Burdur'da Su Kaynaklarının Önemi

Burdur, tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile öne çıkan bir il olup, su kaynaklarının verimli kullanımı büyük önem taşımaktadır. Su kaynaklarının korunması ve su israfının önlenmesi, bölgenin sürdürülebilir kalkınması için kritik bir rol oynamaktadır. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in su hırsızlığına karşı verdiği mücadele, Burdur halkının su kaynaklarının adil ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak adına atılan önemli bir adımdır.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Faton Peci ve Vali Öksüz bir araya geldi
Yerel

Faton Peci ve Vali Öksüz bir araya geldi

Kosova Tarım, Orman ve Kırsal Kalkınma Bakanı Faton Peci, Burdur'a bir ziyarette bulundu ve Vali Dr. Türker Öksüz ile tarım, ormancılık ve kırsal kalkınma konularında iş birliği geliştirmek için görüşmeler yaptı.

Korkuteli'nde 2 bin dekar arazi sulu tarıma açılıyor!
Yerel

Korkuteli'nde 2 bin dekar arazi sulu tarıma açılıyor!

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği proje ile Korkuteli'nin Beğiş Susuzu Mahallesi'nde ilk defa tarımsal sulamada arıtma suyu kullanıldı. Atık suyun arıtılmasıyla elde edilen 'A' sınıfı sulama suyu 16 kilometrelik boru hattıyla 2 bin dekar araziye taşındı.

Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş coşkuyla karşılandı
Yerel

Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş coşkuyla karşılandı

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste ikinci kez Başpehlivan olan Yusuf Can Zeybek ve Kırkpınar ikincisi Mustafa Taş, Antalya'da coşkuyla karşılandı. Detaylar için tıklayın.

Tarım Kredi Marketlerde şok iddia! 9 milyon liralık vurgun iddiası
Yerel

Tarım Kredi Marketlerde şok iddia! 9 milyon liralık vurgun iddiası

Tarım Kredi Marketler'de muhasebe biriminde görevli bazı yöneticilerin, 9 milyon lira tutarında naylon fatura keserek kurumu dolandırdığı ortaya çıktı. Skandal, depo çalışanının dikkatli gözlemleri sonucunda fark edildi.

Bucak'ta su israfına cezalı çözüm! 2052 TL cezai işlem uyguluyor
Yerel

Bucak'ta su israfına cezalı çözüm! 2052 TL cezai işlem uyguluyor

Bucak Belediyesi, su kaynaklarının korunması ve geleceğe yatırım yapmak için su israfına karşı mücadeleyi yoğunlaştırıyor. İçme suyunu bilinçsiz kullananlara ceza uygulanıyor.

Antalya yine pehlivanlarıyla kendini kanıtladı
Yerel

Antalya yine pehlivanlarıyla kendini kanıtladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Güreşçileri, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde üst üste ikinci kez başpehlivanlığı Yusuf Can Zeybek ile kazanırken, son üç yılda finalde Antalya Büyükşehir Belediyesi sporcusu yer aldı. #Kırkpınar #Başpehlivan #YusufCanZeybek #AntalyaBüyükşehirBelediyesi #MuhittinBöcek #Güreş #AltınKemer #Başarı