Burdur’da 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi ile birlikte 43 bin 41 öğrenci karne sevinci yaşadı. Kışla İlkokulunda karne dağıtan Vali Öksüz, “Eğitimde kaliteyi yakalamış bir iliz” dedi.
2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk yarısı sona erdi. Burdur’da 286 okulda öğrenim gören 43 bin 41 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Merkez Kışla İlkokulunda karne dağıtan Vali Türker Öksüz ve İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci öğrencilerin bu sevincine ortak oldu.
Farklı sınıfları dolaşarak karne dağıtıp öğrencileri tebrik eden Vali Öksüz, tatilde bol bol dinlenip kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Okulda bulunan para koleksiyonu odasını ve etnografik sınıfını da ziyaret eden Vali Öksüz, sınıfta bulunan tarihi ve kültürel eşyalar hakkında bilgi aldı.
Karne dağıtımı sonunda açıklamada bulunan Öksüz, “2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sonuna geldik. İlimizde 253 okulumuzda 463 bin öğrencimiz 4 bin 100 öğretmenimiz ile birlikte tatile giriyor. Burdur’da eğitimde belli bir kaliteyi yakalamış bir iliz. Ama amacımız eğitim ve öğretimdeki kaliteyi bulunduğu yerden daha yükseklere taşımak. Onun için Aralık ayından itibaren BESTE projemizi başlattık. Bu proje ile birlikte hem öğrencilerimizin akademik gelişimlerini daha hızlandırmak hem de sosyal ve kültürel yönden onların gelişimlerini daha üst noktalara taşımak istiyoruz” dedi.
Burdur MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Belediyesi 8-9 Haziran tarihlerinde YKS’ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım desteği sağlayacak. Detaylar burada...
Burdur'da Çevre Haftası kapsamında düzenlenen programda Vali Türker Öksüz, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Zeren ve protokolle birlikte sergiyi gezerek atıklardan yapılan eserler hakkında bilgi aldı.
Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı için Sınav giriş bilgileri, sınav tarihi ve saatleri, sınav kaç oturum olacak ve kaç dakika sürecek gibi bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Burdur Emniyet Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Emniyetli Afişler Sergisi, sanat ve güvenliği bir araya getirdi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri, milli şair Mehmet Akif Ersoy'u modern teknolojiyle buluşturarak dikkat çekici bir projeye imza attı. Yapay zeka ve metahuman teknolojisi ile oluşturulan Mehmet Akif Ersoy heykeli, ziyaretçilerin sorularını yanıtlayabiliyor ve şiir okuyabiliyor.