Burdur Belediyesinden YKS’ye girecek öğrencilere ulaşım desteği
Burdur Belediyesi 8-9 Haziran tarihlerinde YKS’ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım desteği sağlayacak.
YKS’ye girecek adaylar için sınav giriş belgelerini ibraz etmeleri durumunda Burdur Belediyesi Özel Halk Otobüslerinden ücretsiz yararlanmaları sağlanacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin yanında yer almayı ve her fırsatta onları desteklemeyi sürdürüyoruz. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yapılacağı 8-9 Haziran tarihlerinde sınava girecek ve özel aracı ile seyahat imkânı bulunmayan öğrencilerimize bu yıl ulaşım sorunu yaşamamaları için sınav yerlerine ücretsiz ulaşım desteği sağlayacağız. Sınava gireceklerin sınav giriş belgelerini otobüs şoförlerine göstererek, otobüslerinden ücretsiz faydalanabilecek. Tüm öğrencilere sınavlarında başarılar diliyor ve yanlarında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz. Belediyemiz, geleceğe güvenle bakan gençlerimizin her zaman destekçisi olacaktır” dedi.
Nuray Özer, Eğitim sektöründe 10 yıl boyunca edindiği deneyimden ilham alarak, 2012 yılında eşi ERKAN ÖZER ile birlikte kendi adını verdiği markası NURAY ÖZER EĞİTİM KURUMLARI'nı kurdu.
İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencileriyle bir araya gelerek; “Başarının altın anahtarı planlı ve çok çalışmaktan geçiyor” dedi.
ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, 2024 YKS sınavının 8-9 Haziran'da yapılacağını açıkladı.
Başarı hikayelerini anlattılar
YKS’de derece yapan genç kız yarım altınla ödüllendirildi
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2023 tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından yüzde 99,9 doluluk oranıyla büyük bir başarı elde etti.