Burdur Bucak'ta Orman İşletme Müdürlüğü tarafından personeline ve emeklilere ikramda bulundu.
Burdur'un Bucak ilçesinde geçen sene de yapılan vefa yemeği, bu yıl da Bucak Orman İşletme Müdürü Mustafa Ersoy tarafından düzenlendi.
Bucak Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde bugün saat 12:00'de yapılan etkinlik yoğun ilgi gördü. Etkinliğe katılan emekli personel teşekkür ederek açıklamalarda bulundu.
1995 yılında orman işletmesinden emekli olan Ormancı Hacı Adem Hoca yaptığı açıklamada, " Bu organizasyonu gerçekleştiren işletme müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Geçen sene de aynı yemek organizasyonu yapılmıştı. Ben kendim sürekli olarak, Kur'an-ı Kerim hatmi ile ilgileniyorum." dedi.
Organizasyonu düzenleyen Bucak Orman İşletme Müdürü Mustafa Ersoy yaptığı açıklamada, " Emek veren emeklilerimizin mutluluğu görmek çok güzel bir şey. Yangın sezonu yaklaşınca, biz kendi personelimizle yangın eğitimlerine başladık. Yukarıda salonumuzda çalışmalarımız devam ediyor. Aynı zamanda emeklilerimiz, bu düzenlemiş olduğumuz etkinliğin geleneksel haline getirmemizi istemişlerdi. Geçen yıl Mayıs Ayının ilk Perşembe günü düzenlemiş olduğumuz etkinliği, bu yıl da Mayıs Ayının ilk Perşembe günü yaptık. Etkinliğimizin 2'ncisini düzenleyerek geleneksel hale getirmeye çalıştık ve emeklilerimizi davet ettik." ifadelerini kullandı.
Burdur'un Bucak ilçesinde 31 Mayıs Cuma günü halkın kullanımına açılan Bucak Millet Ormanı, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor.
Bucak'ta yapımı tamamlanan Millet Ormanı, 31 Mayıs'ta halkın kullanımına açılıyor. Piknik alanları, spor tesisleri ve çocuk parklarıyla yeni rekreasyon alanı hakkında detaylar için tıklayın.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tüm ülkede eş zamanlı olarak düzenlenen “Bu Orman Benim” projesi çerçevesinde Bucak Kent Ormanı'nda protokol, öğrenciler, kurum personelinin katılımıyla temizlik çalışması gerçekleştirildi.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Keçili Köyü'nde zeytin fidanı dikimi tamamlandı. 275 dekarlık alanda 8200 adet zeytin fidanı toprakla buluştu. Detaylar haberimizde...
Burdur'un Bucak ilçesinde yürütülen zeytin fidanı dikim projesi kapsamında Keçili Köyü'nde gerçekleştirilen dikim çalışmaları denetlendi. Orman arazilerinin ekonomik potansiyelini artıran bu projede toplamda 2200 adet zeytin fidanı dikimi planlanıyor.
Bucak Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, Isparta Orman Bölge Müdürlüğü'nün katkılarıyla, Şanlıurfa Birecik Fidanlığından 8700 adet Gemlik zeytin fidanı getirildi.