Burdur / Bucak

Bucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı oldu

Bucak Belediyesi tarafından Atatürk İlkokulu'nun bahçe duvarına yapılan 'Kitap Duvarı', Türk ve dünya klasiklerinin önde gelen eserleriyle donatıldı. Duvar, kitap okuma alışkanlığını teşvik etmek amacıyla ilgi odağı oldu.

Bucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı oldu

BUCAK BELEDİYESİNDEN OKUL DUVARINA KİTAP KONSEPTİ: BUCAK’TA BU DUVARI GÖREN OKUMADAN GEÇEMİYOR

Bucak ilçe merkezindeki Atatürk İlkokulu’nun caddeye bakan bahçe duvarı, toplumda kitap okuma alışkanlığına dikkati çekip, farkındalık oluşturmak amacıyla Bucak Belediyesi tarafından büyütülmüş kitap görselleriyle donatıldı. Yaklaşık 40 metre uzunluğundaki duvar, Türk ve dünya klasiklerinin önde gelen eserleriyle 'Kitap Duvar'a dönüştürüldü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten 'Nutuk', Dostoyevski'den 'Suç ve Ceza', Necip Fazıl Kısakürek'ten 'Çile', Nizamülmük’ten Siyasetname' ve Reşat Nuri Güntekin'den 'Çalıkuşu' gibi Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerine ait kitapların görsellerinin yer aldığı duvar, kütüphaneyi andıran görünümüyle ilgi odağı oldu.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, "Bucak’ımızı güzelleştiren her işimiz, bizim de yüzümüzü güldürüyor. Atatürk İlkokulu’muzun bahçe duvarını kitap duvar haline getirdik. Burada Türk ve Dünya Klasiklerinden kitap eserlerimizi sergiliyoruz. Bu alanda aynı zamanda Bucaklı yazarlarımıza da yer verdik. Hem okulumuzun duvarındaki kötü görüntüyü ortadan kaldırmak hem de caddenin görüntüsüne bir nebze olsun katkı sağlamak için bu projeyi gerçekleştirdik.”dedi.

“Kitap Duvarına Çok Güzel Tepkiler Alıyoruz”

Kitap duvarı çalışmaları ile ilgili çok güzel tepkiler aldıklarını belirten Başkan Ünal "Hem gençlerimizi hem de sokaktaki insanlarımızı okumaya yönlendirmek için burada yürürken insanlar kitap isimlerinden esinlenerek şu kitabı okuyabilirim ihtimali üzerine okumaya özendirmek için görsel anlamda bir çalışma yaptık. Güzel tepkiler aldık. Burdur’da ilk kez yapılan bir uygulama. Kitaplarımızın hem siyasal ve sosyal anlamda herhangi bir mesaj vermeyecek olan toplumun her kesimi tarafından okunmuş ve kabul edilmiş olan kitaplar olmasına özen gösterdik" ifadelerini kullandı.

“Bizi Oku' Diye Teşvik Ediyor”

Bucak’ta vatandaşlar, “Bu duvar daha önce atıl haldeydi. Çirkin bir görüntüsü vardı. Şimdi kitap şeklindeki kaplamalarla çok daha düzgün bir hal aldı burası. Daha önce bu kitaplardan bazılarını okumuştum öğrencilik yıllarımda ve sonrasında ama okumadıklarımız vardı. Her geçişimde duvara bakıyorum ve okumadığım kitap resmen 'Beni oku' diye teşvik ediyor. Artık burada okumadığımız kitapları hatırlayıp okuyacağız. Emeği geçen belediye başkanımıza teşekkür ederim. Çok güzel bir çalışma oldu” diye konuştu.

 

Bucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı oldu

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliği Kitap fuarına Yoğun ilgi
Yaşam

Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliği Kitap fuarına Yoğun ilgi

Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen “Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliği” Kitap fuarı ile devam etti. 45 yayınevi, 39 yazarın, binlerce Kitap’ın yer aldığı kitap fuarı yoğun ilgi gördü.

Gölhisar MYO'da Çınar Kitap Kafe Açılışı Gerçekleşti!
Yerel

Gölhisar MYO'da Çınar Kitap Kafe Açılışı Gerçekleşti!

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gölhisar Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen törenle Çınar Kitap Kafe açıldı.

Fatih Sultan Mehmetli minikler Bucak Belediyesi Kitap Kafe'yi Ziyaret Etti
Yerel

Fatih Sultan Mehmetli minikler Bucak Belediyesi Kitap Kafe'yi Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen dönem sonu faaliyetleri çerçevesinde, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Anasınıfı öğrencileri ve öğretmenleri, Bucak Belediyesi'ne ait Kitap Kafe'yi ziyaret etti.

5. Alanya Kitap Fuarı ziyaretçileriyle
Yerel

5. Alanya Kitap Fuarı ziyaretçileriyle

Alanya Belediyesi’nin bu yıl 5. kez düzenlediği Alanya Kitap Fuarı devam ediyor.

13. Antalya Kitap Fuarına yoğun ilgi
Yaşam

13. Antalya Kitap Fuarına yoğun ilgi

Bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür etkinliklerinden olan Antalya Kitap Fuarı, kitapseverlerden yoğun ilgi görüyor.

Antalya Kitap Fuarı’nda müzikal rüzgarı
Yaşam

Antalya Kitap Fuarı’nda müzikal rüzgarı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen Antalya Kitap Fuarı tüm hızıyla sürürken şarkıcı Ege, müzikal söyleşisiyle fuara renk kattı.