Burdur / Bucak

Bucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı oldu

Bucak Belediyesi tarafından Atatürk İlkokulu'nun bahçe duvarına yapılan 'Kitap Duvarı', Türk ve dünya klasiklerinin önde gelen eserleriyle donatıldı. Duvar, kitap okuma alışkanlığını teşvik etmek amacıyla ilgi odağı oldu.

Bucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı oldu

BUCAK BELEDİYESİNDEN OKUL DUVARINA KİTAP KONSEPTİ: BUCAK’TA BU DUVARI GÖREN OKUMADAN GEÇEMİYOR

Bucak ilçe merkezindeki Atatürk İlkokulu’nun caddeye bakan bahçe duvarı, toplumda kitap okuma alışkanlığına dikkati çekip, farkındalık oluşturmak amacıyla Bucak Belediyesi tarafından büyütülmüş kitap görselleriyle donatıldı. Yaklaşık 40 metre uzunluğundaki duvar, Türk ve dünya klasiklerinin önde gelen eserleriyle 'Kitap Duvar'a dönüştürüldü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten 'Nutuk', Dostoyevski'den 'Suç ve Ceza', Necip Fazıl Kısakürek'ten 'Çile', Nizamülmük’ten Siyasetname' ve Reşat Nuri Güntekin'den 'Çalıkuşu' gibi Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerine ait kitapların görsellerinin yer aldığı duvar, kütüphaneyi andıran görünümüyle ilgi odağı oldu.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, "Bucak’ımızı güzelleştiren her işimiz, bizim de yüzümüzü güldürüyor. Atatürk İlkokulu’muzun bahçe duvarını kitap duvar haline getirdik. Burada Türk ve Dünya Klasiklerinden kitap eserlerimizi sergiliyoruz. Bu alanda aynı zamanda Bucaklı yazarlarımıza da yer verdik. Hem okulumuzun duvarındaki kötü görüntüyü ortadan kaldırmak hem de caddenin görüntüsüne bir nebze olsun katkı sağlamak için bu projeyi gerçekleştirdik.”dedi.

“Kitap Duvarına Çok Güzel Tepkiler Alıyoruz”

Kitap duvarı çalışmaları ile ilgili çok güzel tepkiler aldıklarını belirten Başkan Ünal "Hem gençlerimizi hem de sokaktaki insanlarımızı okumaya yönlendirmek için burada yürürken insanlar kitap isimlerinden esinlenerek şu kitabı okuyabilirim ihtimali üzerine okumaya özendirmek için görsel anlamda bir çalışma yaptık. Güzel tepkiler aldık. Burdur’da ilk kez yapılan bir uygulama. Kitaplarımızın hem siyasal ve sosyal anlamda herhangi bir mesaj vermeyecek olan toplumun her kesimi tarafından okunmuş ve kabul edilmiş olan kitaplar olmasına özen gösterdik" ifadelerini kullandı.

“Bizi Oku' Diye Teşvik Ediyor”

Bucak’ta vatandaşlar, “Bu duvar daha önce atıl haldeydi. Çirkin bir görüntüsü vardı. Şimdi kitap şeklindeki kaplamalarla çok daha düzgün bir hal aldı burası. Daha önce bu kitaplardan bazılarını okumuştum öğrencilik yıllarımda ve sonrasında ama okumadıklarımız vardı. Her geçişimde duvara bakıyorum ve okumadığım kitap resmen 'Beni oku' diye teşvik ediyor. Artık burada okumadığımız kitapları hatırlayıp okuyacağız. Emeği geçen belediye başkanımıza teşekkür ederim. Çok güzel bir çalışma oldu” diye konuştu.

 

Bucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı olduBucak'ta kitap okumayı teşvik eden 'Kitap Duvarı' ilgi odağı oldu

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

13. Antalya Kitap Fuarına yoğun ilgi
Yaşam

13. Antalya Kitap Fuarına yoğun ilgi

Bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür etkinliklerinden olan Antalya Kitap Fuarı, kitapseverlerden yoğun ilgi görüyor.

Antalya Kitap Fuarı’nda müzikal rüzgarı
Yaşam

Antalya Kitap Fuarı’nda müzikal rüzgarı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen Antalya Kitap Fuarı tüm hızıyla sürürken şarkıcı Ege, müzikal söyleşisiyle fuara renk kattı.

Antalya Kitap Fuarı: Kitapseverler, Yazarlarla Buluştu
Yaşam

Antalya Kitap Fuarı: Kitapseverler, Yazarlarla Buluştu

“Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılını Birlikte Yazıyoruz” mottosuyla bu yıl 13. kez gerçekleştirilen Antalya Kitap Fuarı, yoğun bir ilgiyle devam ediyor.

Ünlü Sanatçı Füsun Önal, Burdur Kitap Fuarı'nda Hayranlarıyla Buluşuyor
Yaşam

Ünlü Sanatçı Füsun Önal, Burdur Kitap Fuarı'nda Hayranlarıyla Buluşuyor

Altın Plak sahibi Füsun Önal, Burdur Belediyesi Kitap Fuarı'nda kitaplarını imzalayacak.

Konyaaltı Belediyesi kütüphanesi öğrencilerin güvenli durağı oldu
Yaşam

Konyaaltı Belediyesi kütüphanesi öğrencilerin güvenli durağı oldu

Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi sıcacık ortamı ve 20 bini aşkın kitabıyla hem kitap tutkunlarının hem de ders çalışmak isteyen öğrencilerin adresi oldu

İlkay Bozkurt'un ikinci şiir kitabı severleriyle buluşuyor
Yaşam

İlkay Bozkurt'un ikinci şiir kitabı severleriyle buluşuyor

Bucaklı yazar İlkay Bozkurt'un ikinci şiir kitabı Sinema Caddesi şiirseverlerle buluşuyor.