Gölhisar MYO’da Çınar Kitap Kafe Açılışı Gerçekleştirildi
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gölhisar Meslek Yüksekokulu’nda Çınar Kitap Kafe açılışı gerçekleştirildi.
Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve ekibinin de katıldığı açılış törenine Gölhisar Kaymakamı Kadir Ulusoy, Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. Murat Ertilav, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Kurdele kesiminin ardından öğrencilerle bir süre sohbet eden Rektör Dalgar, daha sonra Gölhisar MYO toplantı salonunda akademik birim toplantısına katıldı.
Toplantıdan sonra seramik atölyesini de gezen Rektör Dalgar, burada yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Seramik çalışmalarının üniversitemiz geneline yayılması konusunda önerilerde de bulunan Rektör Dalgar, öğrenci ve akademisyenlerin potansiyelini destekledi.
Burdur MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde düzenlenen XI. Muhasebe Düşünce Kampı'nda, alanında uzman akademisyenler muhasebe biliminin güncel konularını ve geleceğini tartışıyor.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun sevilen öğretim görevlisi Mehmet Varkal, son yolculuğuna uğurlandı.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun sevilen öğretim görevlisi Mehmet Varkal, tedavi gördüğü hastanede vefat etti
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nden dev çevre projesi: "aLgaç" adı verilen fotobiyoreaktör, atmosferdeki karbondioksiti tutarak oksijen oranını artırıyor.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Halkoyunları Ekibi, 8-15 Haziran 2024 tarihleri arasında Macaristan'da düzenlenecek olan Danube Fest'e katılmak için yola çıktı