Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen dönem sonu faaliyetleri kapsamında, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Anasınıfı öğrencileri ve öğretmenleri, Bucak Belediyesi'ne ait Kitap Kafe'yi ziyaret etti. Eğitim ve kültür alanında gerçekleştirilen bu etkinlik, öğrencilere farklı bir öğrenme ortamı sundu.
Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen gezi etkinliği çerçevesinde, Bucak Belediyesi'ne ait Kitap Kafe'yi ziyaret ettiler. Ziyaretleri sırasında öğrencilere rehberlik eden öğretmenleri eşliğinde kafede keyifli bir gün geçiren öğrenciler, kitaplar arasında dolaşarak farklı konularda bilgi edindiler.
Dönem sonu faaliyetleri, öğrencilere sadece derslerle sınırlı kalmayarak farklı deneyimler kazanma fırsatı sunuyor. Kitap Kafe ziyareti, öğrencilere kitap okumanın yanı sıra sosyal etkileşim kurma, kültürel gelişimlerini artırma ve yeni yerler keşfetme imkanı sağladı.
Burdur'un Bucak ilçesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet İlkokulu öğrencileri, Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları kapsamında, 100. yıl logosu koreografisi hazırladı. Koreografi, büyük beğeni topladı.
Bucaklı gençler, aldıkları başarılar ile başta okullarını olmak üzere Bucak Halkı ve Burdur Halkını gururlandırıyor.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gölhisar Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen törenle Çınar Kitap Kafe açıldı.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Burdurlu gazeteci genç kadın hüzne boğdu! Son yolculuğuna uğurlandı Burdur'un Bucak ilçesi Kızılkaya Beldesinde de tanınan, Antalya’da gazetecilik kariyerine devam eden Rabihan Aktaş, hayatını kaybetti.