KORKUTELİ 3. EĞİTİM ŞENLİĞİ KİTAP FUARI İLE BAŞLADI
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen “Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliği” Kitap fuarı ile devam etti. 45 yayınevi, 39 yazarın, binlerce Kitap’ın yer aldığı kitap fuarı yoğun ilgi gördü.
45 yayınevi, 39 yazar, binlerce Kitap’ın yer aldığı Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliği kitap fuarı sergisi açılışını Korkuteli Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkanı Saniye Caran, Milli eğitim Müdürü Akif Tak, ve protokol üyelerinin katılımıyla törenle açıldı.
Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, “Üçüncü Korkuteli Eğitim Şenliğini Çanakkale Müze sergisi ile başlattık. Ardından bilgi yarışması ile devam ettirdik. Şimdi de 45 yayınevi ve 39 yazarın katılımıyla kitap fuarını açtık. Akşam öğretmenlerle Türk halk müziği gecesi, halk oyunları ve türkü gecesi, Sinan Yağmur ile Aşık Veysel'e vefa gecesi, eğitim şenliği ve şiir dinletisi programlarımız olacak. Eğitim şenliğinde tüm öğrencilerimizin yıl boyunca ürettiği bilimsel, sanatsal, kültürel ve atölye çalışmaları ile öğretmenlerimizin canlı performanslarının sergileneceği bir şenlik olacak” dedi.
Korkuteli Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkanı Saniye Caran, Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, ve protokol üyelerinin kitap fuarın açılışının ardından binlerde kitapların yer aldığı kitap reyonlarını gezerek incelediler.
Alanya Belediyesi’nin bu yıl 5. kez düzenlediği Alanya Kitap Fuarı devam ediyor.
Bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür etkinliklerinden olan Antalya Kitap Fuarı, kitapseverlerden yoğun ilgi görüyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen Antalya Kitap Fuarı tüm hızıyla sürürken şarkıcı Ege, müzikal söyleşisiyle fuara renk kattı.
Altın Plak sahibi Füsun Önal, Burdur Belediyesi Kitap Fuarı'nda kitaplarını imzalayacak.
Burdur Belediyesi tarafından 11’incisi düzenlenen kitap fuarı devam ediyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Antalya Kitap Fuarı’ne öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.