Bucak Belediyesi, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatilinde karne hediyesi olarak öğrencileri, eğlence dolu etkinliklerle buluşturmaya hazırlanıyor.
Bucaklı çocuklar Tiyatro Oyunları, Bubble Şov, Balon Şov, Kukla Şov, Papağan Şov, Bilim Şov, Hacivat Karagöz Şov gibi dolu dolu etkinliklerle hem eğlenecek hem de öğrenecek.
Çocuklar için eğitici, öğretici ve eğlenceli dolu etkinlik programları hazırladıklarını belirten Belediye Başkanı Emrullah Ünal; “Bucak’ımızın çocukları çok şanslı. Tabi ki velilerimiz de çok mutlu. Çok çalışarak başarılı bir dönem geçiren çocuklarımızın yarıyıl tatilinde biraz olsun eğlendirebilmek amacıyla dolu dolu bir sömestr tatil programı hazırladık. Çünkü çocukların güldüğü bir yerde ilçemizin de daha mutlu olacağına inanıyoruz. Etkinlik dolu günleri kaçırmamak adına lütfen programları not alın” dedi.
Başkan Ünal açıklamasında “Bucak Belediyesi olarak geçtiğimiz yıllarda da düzenlediğimiz ve bir gelenek haline getirdiğimiz, öğrencilerimize yarıyıl karne hediyesi olarak sunduğumuz şölenimize 2023-2024 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatilinde de devam ediyoruz. Öğrencilerimize karne hediyesi olarak bu yılda ücretsiz doyasıya eğlence sunuyoruz. Bu yılki karne hediyesi programımız Bucak Kültür merkezinde 27 Ocak’ta Papağan ve Buble Show ile perdelerini açacak. 28 Ocak’ta Neşeli Dostlar tiyatro gösterisi, 2 Şubat’ta Bilim Show, 3 Şubat’ta Hacıvat ile Karagöz kukla Show öğrencilerimizle buluşacak. Tüm gösterilerimiz 3 seans halinde saat 12:00, 14:00, ve 16:00 başlayacak. Buradan tüm öğrencilerimizi eğitim öğretim yılının 1. Döneminde gösterdikleri başarılardan dolayı kutluyorum, 2. Dönemde başarılar diliyorum. Biz sizin için varız, sizin için buradayız diyerek tüm öğrencilerimizi tiyatro şölenimize davet ediyorum. “ dedi.
Bucak Belediyesi 2022-2023 eğitim öğretim yılının yarı yıl tatiline girmesiyle birlikte minik öğrencilere karne hediyesi hazırladı.
Burdur MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Belediyesi 8-9 Haziran tarihlerinde YKS’ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım desteği sağlayacak. Detaylar burada...
Burdur'da Çevre Haftası kapsamında düzenlenen programda Vali Türker Öksüz, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Zeren ve protokolle birlikte sergiyi gezerek atıklardan yapılan eserler hakkında bilgi aldı.
Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı için Sınav giriş bilgileri, sınav tarihi ve saatleri, sınav kaç oturum olacak ve kaç dakika sürecek gibi bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Burdur Emniyet Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Emniyetli Afişler Sergisi, sanat ve güvenliği bir araya getirdi.