Başkan Ercengiz Bahçelievler Mahallesi sakinleriyle buluştu
Bahçelievler Mahallesi sakinleriyle iftarda buluşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, mahalle sakinlerine semt pazarı ve kütüphane müjdesi verdi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bahçelievler Mahallesi sakinleriyle iftar yemeğinde buluştu. Bahçelievler Mahallesi’nde kurulan Gönül Sofrasına Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, belediye ve il genel meclis üyeleri ile çok sayıda mahalle sakini katıldı.
İftar yemeğinde konuşan Başkan Ercengiz, “İşimiz gücümüz Burdur dedik gece gündüz demeden çalıştık. Bahçelievler Mahallemiz Burdur’umuzun en nezih mahallelerinden biri. Sizlerden aldığımız geri bildirimlerde semt pazarı talebiniz var. Manavlar Odamızla görüşerek bahar aylarından itibaren burada bir semt pazarı çalışması yapacağız. Bu alanda arz ve talep oluşursa kalıcı bir semt pazarına dönüştürmek için de adımımızı atacağız. Bu mahalle öğrencilerimizin yoğun olduğu bir bölge. Her vize döneminde, her final döneminde Konferans ve Sergi Salonumuzu açıp gençlerimizin ders çalışabilecekleri bir ortam oluşturduk. Şimdi öğrencilerimize yönelik bir şehir kütüphanesi yapacağız. Bunun için çalışmalarımıza başlayacağız. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda projelerimize yön veriyoruz. Bundan sonraki dönemde de üstüne koyarak Burdur’umuza güzel hizmetleri kazandırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ulu Camide düzenlenen törenle vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Muharrem ayının bereketini paylaşan Başkan Ercengiz, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Burdur'da su krizi! Su kaynakları tehdit altında. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, su hırsızlığı ile mücadeleye çağrıda bulundu ve halka "Su hırsızlığı yapanı ihbar edin" dedi.
Burdur Belediyesi, su kaynaklarımızı korumak ve adil su kullanımını sağlamak amacıyla kaçak su kullanımıyla mücadelede kararlı adımlar atıyor.
Burdur Belediyesi, Ekrem Kabay Parkı'nda yenileme ve temizlik çalışmalarıyla, duvarlardaki yazıları silerek parkı güzelleştirdi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Akdeniz Belediyeler Birliği Encümen Üyeliğine seçildi. İşte diğer encümen üyeleri...