Burdur’un Yeşilova ilçesinde çıktığı yayladan dönerken bacağından yaralanan yaşlı adam, AFAD ekipleri tarafından kurtarılarak ambulans ile hastaneye kaldırıldı.
Olay, Armut köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, çıktığı yayladan geri köye dönmeye çalışan Ahmet Yorulmaz (68) dönüş yolunda düşerek bacağından yaralandı. Geri ayağa kalkamayan Yorulmaz durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmesinin üzerine olay yerine AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen AFAD ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından sedyeyle ambulansa taşınan Yorulmaz burada yapılan ilk müdahalenin ardından Burdur Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Yaşlı adamın durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Heyecan dolu müsabakalara sahne olan 33. Dirmil Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde Yusuf Can Zeybek, İsmail Koç ile finalde karşı karşıya geldi. Kırkpınar'ın rövanşı Dirmil güreşlerinde başpehlivan belli oldu.
2015 Yılında Eko Turizm Konsepti ile açılan Tefenni’nin marka değeri Tefenni Villas açıldığı günden itibaren kendi geliştirerek bölgenin en önemli turizm tesisi olmuştur.
Dirmil Belediye Başkanı Selen Kınalı, doğduğu memleketi Dirmil için önemli bir müjde verdi. Kınalı, Dirmil isminin geri alınması için meclis kararlarını MHP Grup Başkanvekili Ercan Akçay'a sundu ve Akçay'dan destek sözü aldı.
Burdur'un Altınyayla ilçesinde seçim tamamlandı. Peki Altınyayla'da seçimi kim kazandı? 2024 Altınyayla seçim sonuçlarına göre MHP adayı Selen Kınalı belediye başkanı seçildi.
AK Parti Altınyayla Belediye Başkan adayı kim oldu? AK Parti haftalardır beklenen Altınyayla Belediye Başkan adayını açıkladı. AK Parti Altınyayla Belediye Başkan adayı Ahmet Serttaş oldu. Ahmet Serttaş kimdir? Detaylar haberimizde...
Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, ilçede bulunan yayla yolunun yapımına başlandığını duyurdu. Yolun tamamlanmasıyla birlikte yaylalara ulaşım daha kolay ve güvenli hale gelecek.