2019 yılında Burdur'un Altınyayla ilçesi Belediye Başkanı olarak seçilen Ahmet Serttaş, 31 Mart Yerel Seçimleri için AK Parti Altınyayla Belediye Başkan adayı oldu.
Uzun zamandır herkes tarafından merak edilen soru bugün yapılan açıklamayla cevaplanmış oldu. Ahmet Serttaş, yeni dönemde AK Parti'nin adayı olarak duyuruldu.
Ahmet Serttaş, 1970 yılında Burdur'un Altınyayla ( Dirmil) ilçesinde doğdu. 1988-1990 yılları arasında Anavatan Partisinde gençlik kolları başkanı olarak siyasete başlayan Ahmet Serttaş, 2001 yılında Ak Parti Altınyayla kurucu ilçe başkanı olarak siyasi hayatına devam etti.
Ahmet Serttaş, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti Altınyayla Belediye Başkan adayı oldu.
Ahmet Serttaş, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Altınyayla Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen masa tenisi turnuvası tamamlandı.
Burdur İl Özel İdaresi, Dırmil'in Ballık Köyü'nde 10 kilometrelik köy yolunu sıcak asfaltla kapladı. Çalışmalar, vatandaşların uzun yıllardır beklediği bir ihtiyacı karşıladı.
Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu ve Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş, Ankara'da TOKİ Başkan Yardımcısı Dursun Türk'ü ziyaret ederek ilçelerinin TOKİ projeleri ile ilgili taleplerini ilettiler.
Burdur'un Altınyayla ilçesindeki üreticilere, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından TAKEP Projesi Kapsamında Badem Fidanı dağıtımı yapıldı.
Burdur'un Altınyayla İlçesi Dereli Sokakta çalışma tamamlandı.
Korkuteli Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Dr. Sadık Önal, Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oyunu kullandı.