Burdur / Altınyayla

Altınyayla Belediye Başkanı Kınalı' dan çifte müjde

Dirmil Belediye Başkanı Selen Kınalı, doğduğu memleketi Dirmil için önemli bir müjde verdi. Kınalı, Dirmil isminin geri alınması için meclis kararlarını MHP Grup Başkanvekili Ercan Akçay'a sundu ve Akçay'dan destek sözü aldı.

Altınyayla Belediye Başkanı Kınalı' dan çifte müjde

Dirmil Belediye Başkanı Selen Kınalı, doğup büyüdüğü memleketi için önemli bir müjde verdi. Kınalı, geçen hafta MHP Grup Başkanvekili Ercan Akçay'a, Dirmil isminin geri alınmasıyla ilgili meclis kararlarının dosyalarını ulaştırdıklarını ve Akçay'ın bu konuda destek sözü verdiğini açıkladı.

VİZYON PROJELERİ HAYATA GEÇİRDİ

45 yıldır Dirmil'de esnaflık yapan ve 7 dönem MHP ilçe başkanlığı ile 4 yıl tarımsal kalkınma kooperatifi başkanlığı görevlerinde bulunan Kınalı, kültür mantarcılığı, seracılık, hayvancılık ve meyvecilik gibi projeleri hayata geçirdiğini belirtti. Belediye başkanlığına seçilmesinden dolayı halkına teşekkür eden Kınalı, geçmişteki değerleri ve güzellikleri yeniden canlandırmak için çalıştıklarını söyledi.

14 TEMMUZ'DA KIRKPINAR'IN RÖVANŞI DİRMİL'DE

Başkan Kınalı, 14 Temmuz'da Kırkpınar'ın rövanşı olarak düzenlenecek yağlı pehlivan güreşleri hakkında da bilgi verdi. "46 başpehlivanla anlaşma yaptık, bunların içinde beş altın kemer sahibi var. Dirmil'de Sahaya inecek pehlivan sayısı yaklaşık dokuz yüz olacak," dedi. Etkinlikler kapsamında kültür mantarı ve domates festivalleri, akşam konserleri ve folklor gösterileri düzenlenecek. Kınalı, sanatçı Yıldızdoğan ile de bir ön anlaşma yaptıklarını ve 13 Temmuz'da sahalarında ağırlayacaklarını belirtti.

"CANLA BAŞLA MÜCADELE EDECEĞİZ"

Güreşler ve etkinlikler için destek veren işadamları, bürokratlar, kaymakam, vali ve tüm devlet kurumlarına teşekkür eden Kınalı, özellikle federasyon başkanı İbrahim Bey'e ve genel sekretere teşekkür etti. "Değerlerimizi yaşatacağız ve insanlarımıza güzel şeyler yapmak için canla başla mücadele edeceğiz," diyen Kınalı, seçim sürecinde verdikleri sözleri yerine getirme kararlılığında olduklarını vurguladı.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur 33’ncü Dirmil Altın Sipsi Yağlı Güreşleri ne zaman yapılacak?
Yerel

Burdur 33’ncü Dirmil Altın Sipsi Yağlı Güreşleri ne zaman yapılacak?

Beş yıl aradan sonra yapılan Burdur 33’ncü Dirmil Altın Sipsi Yağlı Güreşleri Kırkpınar’ı aratmayacak. Peki Burdur 33’ncü Dirmil Altın Sipsi Yağlı Güreşleri ne zaman yapılacak? Hangi başpehlivanlar kol bağlayacak? Canlı yayın var mı?

Belediye Başkanı Selen Kınalı'dan büyük eğlenceye davet
Yerel

Belediye Başkanı Selen Kınalı'dan büyük eğlenceye davet

Burdur'un Altınyayla ilçesinde düzenlenen 33. Geleneksel Dirmil Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri, 14 Temmuz'da ünlü başpehlivanların katılımıyla gerçekleşecek. Belediye Başkanı Selen Kınalı, tüm halkı bu coşkulu etkinliğe davet ediyor.

Antalya yine pehlivanlarıyla kendini kanıtladı
Yerel

Antalya yine pehlivanlarıyla kendini kanıtladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Güreşçileri, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde üst üste ikinci kez başpehlivanlığı Yusuf Can Zeybek ile kazanırken, son üç yılda finalde Antalya Büyükşehir Belediyesi sporcusu yer aldı. #Kırkpınar #Başpehlivan #YusufCanZeybek #AntalyaBüyükşehirBelediyesi #MuhittinBöcek #Güreş #AltınKemer #Başarı

Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran, Edirne'de
Yerel

Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran, Edirne'de

Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran, 663. Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'ni takip etmek ve Korkutelili güreşçileri desteklemek için Edirne'ye gitti. #Kırkpınar #Güreş #SaniyeCaran #Korkuteli #AltınKirazGüreşleri #Edirne #FilizGencanAkın #YusufCanZeybek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Kırkpınar’a bir kez daha adımızı yazdırdık”
Yaşam

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Kırkpınar’a bir kez daha adımızı yazdırdık”

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi. 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.

Kırkpınar’da Antalya Damgası Dualı Çayırda kol bağlayacak 40 başpehlivanın yüzde 55 i  Antalya’dan…
Spor

Kırkpınar’da Antalya Damgası Dualı Çayırda kol bağlayacak 40 başpehlivanın yüzde 55 i Antalya’dan…

Son yıllarda yağlı güreşin başkenti olan Antalya Kırkpınar’a da ağırlığını koydu. Kırkpınar’da altın kemer kovalayacak olan 40 başpehlivanın 22’si Antalya’dan veya Antalyalı. 2009 yılından beri yapılan son 14 Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 13’ünü Antalyalı başpehlivanlar kazandı. Hedef ebedi kemeri Antalya’ya getirmek.