Konya

Türkiye yerli ve milli hidrojenli otobüs üretecek:işte çıkış tarihi

Türkiye yerli ve milli hidrojenli otobüs üretecek: Bu tarihte yollarda göreceğiz Türkiye yerli ve milli hidrojenli otobüs üreten bir ülke olacak. Otobüs devi Temsa hidrojenli yolcu otobüsü üretecek.

Türkiye yerli ve milli hidrojenli otobüs üretecek:işte çıkış tarihi

Türkiye yerli ve milli hidrojenli otobüs üretecek: Bu tarihte yollarda göreceğiz
Türkiye yerli ve milli hidrojenli otobüs üreten bir ülke olacak. Otobüs devi Temsa hidrojenli yolcu otobüsü üretecek.

ÜRETİM 2025 YILINDA
TEMSA'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Şirket, Avrupa'da hidrojen yakıtlı araçlar üzerinde çalışmalarını sürdüren CaetanoBus ile bir iş birliği yaptığını duyurdu. Bu iş birliği kapsamında Türkiye'nin ilk hidrojen yakıtlı şehirler arası otobüsü üretilecek. Hidrojen yakıtlı ilk otobüsün önümüzdeki yıl banttan inmesi planlanıyor. Seri üretim ise 2025 yılında başlayacak.

 

TÜRKİYE'DE HİDROJEN DÖNEMİ BAŞLIYOR

Hidrojen, fosil yakıt ve elektriğe iyi bir alternatif. Henüz ciddi anlamda yayılmış olmasa da hidrojen yakıtlı araçlar, bazı ülkelerde bulunuyor. Bu alanda en çok çalışma yapan şirketlerden bir tanesi de Toyota. İşte yapılan iş birliği, Toyota iştiraklerinden olan CaetanoBus'ün bu kategorideki deneyimleri ile TEMSA'nın otobüs kategorisindeki öncülüğünü bir araya getirmiş olacak. Toyota'nın geliştirdiği ve CaetanoBus'ün şehir içi otobüslerinde kullandığı hydrogen fuel cell teknolojisi, TEMSA'nın HD platformu üstüne inşa edilen otobüslere entegre edilecek. Bu sayede hidrojenle çalışan şehirler arası otobüslerle tanışmış olacağız.

TEMSA'NIN HİDROJENLİ OTOBÜSÜ 1.000 KM MENZİL SUNACAK

TEMSA'nın üzerinde çalıştığı yeni model, ulaşım firmalarının dikkatlerini çekecek gibi görünüyor. Teknik özellikler açısından şu an için detaylı açıklama yapılmamış olsa da hidrojen yakıtlı otobüsün 1.000 kilometre menzil değerine sahip olması bekleniyor. Eğer bu başarılı olursa Türkiye'nin en kuzeyinden en güneyine (666 kilometre) yarım depodan biraz daha fazla yakıtla gidilebilecek. Türkiye'nin en doğusu ile en batısı arasındaki mesafe ise 1.650 kilometre. Tek depo yakıt, yolun üçte ikisinin tamamlanmasını sağlayacak.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Konya Kulu kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Ömer Faruk Canpolat kimdir?
Yerel

Konya Kulu kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Ömer Faruk Canpolat kimdir?

Ovacık ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Erzincan Refahiye Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat , Konya Kulu Kaymakamı olarak atandı.

Konya Karapınar  kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Şenol Öztürk  kimdir?
Yerel

Konya Karapınar kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Şenol Öztürk kimdir?

Karapınar ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Batman Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk , Konya Karapınar Kaymakamı olarak atandı.

Konya Seydişehir kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Cevdet Bakkal kimdir?
Yerel

Konya Seydişehir kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Cevdet Bakkal kimdir?

Seydişehir ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Erzurum Oltu Kaymakamı Cevdet Bakkal , Konya Seydişehir Kaymakamı olarak atandı.

Konya Karatay  kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Cengiz Ayhan kimdir?
Yerel

Konya Karatay kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Cengiz Ayhan kimdir?

Karatay ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Bolu Gerede kaymakamı Cengiz Ayhan, Konya Karatay Kaymakamı olarak atandı.

 Konya yeni Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut,  Kimdir ?
Yaşam

Konya yeni Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Kimdir ?

Konya İl Emniyet Müdürlüğünde görev değişikliği. İşte detaylar...

Sosyal medyadan satışa çıkarılan telefonu bıçakla gasp etti
Yerel

Sosyal medyadan satışa çıkarılan telefonu bıçakla gasp etti

Konya'da sosyal medya üzerinden satışa çıkarılan telefonu müşteri gibi almaya gelen şahıs bıçak zoruyla telefonu gasp etti.