Türkiye İttifakı Muratpaşa’mızdan kuruluyor.
Antalya'da İyi partili yöneticiler CHP Ye katıldı.
Muratpaşa Belediye Başkanı CHP Belediye Başkan adayı Ümit Uysal Katılım töreninde konuştu
Başkan Uysa "İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Erdal Özçivi, eski Kepez İlçe Başkanı Mesut Emrah Yıldırımlar, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Başak Karataş ve ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 150 ye yakın İYİ Partili arkadaşımız bugün Cumhuriyet Halk Partimize katıldılar. Hoş geldiler, güç verdiler.
Ülkemizin ve milletimizin geleceği için siyaset üstü bir tavırla bir araya geliyor; birleşiyoruz. Bu ittifak Türkiye ittifakıdır.
Vatanının, milletinin geleceği için kaygı duyan tüm komşularımı Türkiye İttifakı’nda buluşmaya davet ediyorum. Geleceği güvenle bakmak için güç birliğiyle, el birliğiyle, oy birliğiyle, hep birlikte daha ileri diyerek Türkiye İttifak’ında buluşalım" dedi.
İYİ Parti Burdur İl Başkanı Yusuf Altındal, 5. Olağanüstü Genel Kurul'da yaşananları ve yeni genel başkan Müsavat Dervişoğlu'na tebriklerini iletti. Altındal, Meral Akşener'e de teşekkür ederek yeni hayatında sağlık ve huzur diledi.
İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı bugün yapılıyor. Meral Akşener'in yeniden aday olmadığı kurultayda Tolga Akalın ikinci turda adaylıktan çekildi.
İyi Parti'de olağanüstü kurultayda aday olmayan Meral Akşener, son kez kürsüden partililere seslendi. Akşener, "Bugün emaneti devretme günü. Gerektiğinde bedel ödemeyi bildim. Bundan dolayı asla pişman olmadım, bugün de pişman değilim" ifadelerini kullandı.
Kadriye Aslı Göncü'nün İYİ Parti'de ve Antalya siyasetindeki etkinliği, siyasi kulislerde merakla takip ediliyor. Göncü'nün liderlik vasıflarıyla İYİ Parti'yi cazibe merkezi haline getirme potansiyeli, siyasetin geleceği açısından önem taşıyor.
İYİ Parti Bucak İlçe Başkanlığı, Bucak'ta her seçim öncesi gelenekselleşen seçim mitingine katılmama kararı aldı. Sebep olarak, bazı fabrika sahiplerinin çalışanlarına mitinge katılmaları için baskı yapması ve tehditlerde bulunması gösterildi.
31 mart 2024 pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimler öncesi, İYİ Parti Muratpaşa Belediye meclis adayı Kadriye Aslı Göncü'nün bireysel çabaları dikkat çekiyor.