Burdur

İYİ Parti Bucak'ta Miting Yapmama Kararı Aldı: "Siyasetiniz Batsın!"

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanlığı, Bucak'ta her seçim öncesi gelenekselleşen seçim mitingine katılmama kararı aldı. Sebep olarak, bazı fabrika sahiplerinin çalışanlarına mitinge katılmaları için baskı yapması ve tehditlerde bulunması gösterildi.

İYİ Parti Bucak'ta Miting Yapmama Kararı Aldı: "Siyasetiniz Batsın!"

İYİ PARTİ'DEN SİYASİ TAVIR: SAFA SÖNMEZ: "SİYASETİNİZ BATSIN" "MİTİNGE ÇIKMAYACAĞIZ ÇÜNKÜ..."

İYİ Parti tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

Değerli Bucak Halkı,

İlçemizde her seçim öncesi gelenekselleşen, seçimden bir gün önce yapılan "Seçim Mitingi"ne İYİ Parti olarak çıkmama kararı aldık. Bu nedenle bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.

Bildiğiniz gibi İYİ Parti olarak Bucak'ta hür ve müstakil şekilde seçimlere girerek halkımızla seçim dönemi boyunca bir araya geldik. Toplumun her kesimini kucaklayan, birleştirici ve siyasi parti gözetmeksizin herkesle bir araya gelerek, ilçemiz için yapmak istediklerimizi, projelerimizi ve çalışmalarımızı anlattık.

Artık seçim sürecinin sonuna geldik ve ilçemizde her seçim öncesi gelenekselleşen Seçim Mitingimiz için de İlçe Seçim Kurulu'nda çekilen kurada saat 17:00-18:00 saatleri arası miting saatimiz olarak belirlendi.

Lakin son 2 günde aldığımız duyumlar ve bizzat bazı vatandaşlarımızın bizlere ilettiği bilgilere göre seçim mitinginde sırf kalabalık görünmek, göz boyamak veya algı çalışması yapmak için,

İlçemizde bulunan bazı fabrika sahiplerinin çalışanlarına ve işçilerine destekledikleri siyasi parti ve adayın mitingine katılımı zorunlu tuttuklarını ve katılmayanları işten çıkarmakla tehdit ettiklerini;

Mübarek Ramazan ayında oruç tutan çalışanlarımıza zorla mitinge gelmeleri konusunda baskılar yapıldığını,

Yine Bucak Belediyesi'ne ait şirkete bağlı çalışan işçilerin ve bazı belediye çalışanlarının da mitinge katılmaları için baskı yapıldığı,

Ayrıca mitinglerin kalabalık gözükmesi adına ilçemiz dışından taşıma yoluyla bir çok vatandaşın ilçemize getirileceği gibi duyumlar ve bilgiler ışığında İYİ Parti olarak miting yapma kararımızdan vazgeçtik.

Bizler, Bucak için çalışırken, birlik ve beraberliğimizi sağlamayı amaçlarken, sırf siyasi seçim amacıyla işçilerimize ve çalışanlarımıza yapılan baskı ve tehditler ne demokrasi anlayışla ne de Bucaklılık kavramı ile uyuşmamaktadır.

Biz İYİ Parti olarak siyasi bir tavır ortaya koyuyor ve sırf gösteriş adına, sırf kalabalık görünmek, göz boyamak adına yapılacak olan bu seçim mitingine katılmayı reddediyoruz.

Biliyoruz ki, halkımız 31 Mart Pazar günü bu baskıcı ve manipülasyoncu kişilere gereken cevabı sandıkta verecektir. Zorla,tehditle veya işten çıkarılma korkusuyla mecburen mitinge katılacak vatandaşlarımız, en iyi cevabı sandıkta verecek, ve o sessiz çoğunluğun sesi Bucak'ın gerçek sesi olacaktır.

Adayımız açıklandığı günden beri, hakkımızda söylenen iftiralara ve karalamara hiç bir şekilde cevap vermeden sadece Bucak'ımıza yapacaklarımızı anlatarak çıktığımız bu yolda, kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.

Bizler asıl mitingi tüm Bucaklıların katılacağı, ayrımcılığın olmayacağı, siyasi parti çekişmesinin olmayacağı ve Bucak'a katkı sağlayan, değer veren ve emek harcayan herkesin katılımı ile 31 Mart akşamı Bucak Cumhuriyet Meydanı'nda yapacağız.

Bizim tek gayemiz Bucak. Bu ilçede yaşayan tüm Bucaklı vatandaşlarımızı seviyor, onların mutluluğu ve refahı için Cumartesi günü yapılacak seçim mitingine katılmayı reddediyoruz.

Saygılarımızla

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı İsmail Yılmaz

İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez

İYİ Parti Bucak Belediye Meclis Üye Adayları

İYİ Parti Bucak İl Genel Meclisi Üye Adayları

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Safa Sönmez Bucak için Projelerini açıkladı!
Yerel

Safa Sönmez Bucak için Projelerini açıkladı!

Safa Sönmez'den Bucak'a Modern ve Çağdaş Hizmet Anlayışı - İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, Bucak'ı daha yaşanabilir bir şehir yapmak için projelerini açıkladı.

Safa Sönmez Projelerini Tanıtmaya Devam Ediyor
Yaşam

Safa Sönmez Projelerini Tanıtmaya Devam Ediyor

İYİ Parti'nin Bucak Belediye Başkan adayı Safa Sönmez, gençlerin sosyal etkileşimini artırmak ve spor kültürünü desteklemek amacıyla önemli bir vaatte bulundu.

Başkan Adayı Safa Sönmez, söz verdi
Yerel

Başkan Adayı Safa Sönmez, söz verdi

İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, mülteci ve sığınmacılara belediye yardımlarının yapılmayacağını, yardımların sadece ihtiyaç sahibi Bucaklılara dağıtılacağını açıkladı.

Safa Sönmez, 'Daha kolay şartlarda çalışmanız için devletimizin yanınızda olmasını diliyoruz'
Yerel

Safa Sönmez, 'Daha kolay şartlarda çalışmanız için devletimizin yanınızda olmasını diliyoruz'

İYİ Parti Bucak Kurucu İlçe Başkanı Safa Sönmez, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. İşte detaylar...

İYİ Parti Burdur Milletvekili Adayı Safa Sönmez, oyunu kullandı
Yerel

İYİ Parti Burdur Milletvekili Adayı Safa Sönmez, oyunu kullandı

İYİ Parti Burdur Milletvekili Adayı Safa Sönmez, Burdur'un Bucak İlçesi 15 Temmuz Ortaokulunda oyunu kullandı.

Bucak'ta İYİ Parti mitingi cumartesi günü saat 16'da
Yerel

Bucak'ta İYİ Parti mitingi cumartesi günü saat 16'da

Burdur'un Bucak ilçesinde 13 Mayıs Cumartesi günü saat 16:00'da İYİ Parti mitingi düzenlenecek.