İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, mülteci ve sığınmacılara belediye yardımlarının yapılmayacağını, yardımların sadece ihtiyaç sahibi Bucaklılara dağıtılacağını açıkladı.
İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, belediye başkanlığını kazanmaları halinde ilçede bulunan mülteci ve sığınmacılara yardımların yapılmayacağını, belediye olarak sadece ihtiyaç sahibi Bucaklılara yardımların yapılacağını açıkladı.
Başkan Adayı Safa Sönmez, Türkiye'de belirsiz bir şekilde var olan mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekerek, bu durumun ilçelerde ve şehirlerde "minyatür Suriye" oluşumlarına neden olduğunu ifade etti. Sönmez, bu olumsuz etkilerin önüne geçmek ve şehirlerin dokusunu korumak amacıyla kaçak ve sığınmacılara karşı önlemler alacaklarını ifade etti.
Safa Sönmez, partisinin ortaya koyduğu Millî Göç Doktrini doğrultusunda, belediyelerin yetkileri dahilinde ilk adımları atacaklarını ifade etti.
İYİ Parti Bucak Belediye Başkanı Safa Sönmez, Türk kültürüne sahip çıkmanın önemine vurgu yaparak, Türk olmayan unsurların oluşturduğu bir Türkiye hayaline karşı olduklarını belirtti. Sönmez, bu duruşun birçok kişiyi rahatsız edebileceğini ancak Türklükten taviz vermeyeceklerini ifade etti. Safa Sönmez, belediye başkanı olması durumunda kararlı bir şekilde mülteci ve sığınmacı sayısını azaltacağı sözünü verdi.
Son olarak, Bucak ilçesinde belediye yardımlarının mülteci ve sığınmacılara değil, sadece ihtiyaç sahibi Bucaklılara yönlendirileceğini belirten Safa Sönmez, bu politikaların uygulanmasıyla ilgili kararlılıklarını dile getirdi.
İYİ Parti Bucak İlçe Başkanlığı, Bucak'ta her seçim öncesi gelenekselleşen seçim mitingine katılmama kararı aldı. Sebep olarak, bazı fabrika sahiplerinin çalışanlarına mitinge katılmaları için baskı yapması ve tehditlerde bulunması gösterildi.
Safa Sönmez'den Bucak'a Modern ve Çağdaş Hizmet Anlayışı - İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, Bucak'ı daha yaşanabilir bir şehir yapmak için projelerini açıkladı.
İYİ Parti'nin Bucak Belediye Başkan adayı Safa Sönmez, gençlerin sosyal etkileşimini artırmak ve spor kültürünü desteklemek amacıyla önemli bir vaatte bulundu.
İYİ Parti Bucak Kurucu İlçe Başkanı Safa Sönmez, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. İşte detaylar...
İYİ Parti Burdur Milletvekili Adayı Safa Sönmez, Burdur'un Bucak İlçesi 15 Temmuz Ortaokulunda oyunu kullandı.
Burdur'un Bucak ilçesinde 13 Mayıs Cumartesi günü saat 16:00'da İYİ Parti mitingi düzenlenecek.