Ankara

RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin yeniden seçildi; İşte ilk mesajı

Üst Kurul’daki oylamada Ebubekir Şahin yeniden RTÜK Başkanı olarak seçilirken Başkanvekili de değişmedi. Orhan Karadaş yeni dönemde de RTÜK Başkan Vekilliği görevini sürdürecek.

RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin yeniden seçildi; İşte ilk mesajı

RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin yeniden seçildi; ilk mesajını verdi
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nda (RTÜK) yapılan seçimde Ebubekir Şahin, yeniden Üst Kurul Başkanı oldu.
RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin yeniden seçildi; ilk mesajını verdi
Meclis’te geçtiğimiz hafta yeni üyeleri belli olan RTÜK’te bugün Başkanlık seçimi heyecanı vardı. Üst Kurul’daki oylamada Ebubekir Şahin yeniden RTÜK Başkanı olarak seçilirken Başkanvekili de değişmedi. Orhan Karadaş yeni dönemde de RTÜK Başkan Vekilliği görevini sürdürecek.

ŞAHİN’DEN TEŞEKKÜR

Başkanlık seçiminde oy kullanan tüm RTÜK Üyelerine teşekkür eden Şahin yeni dönemin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti. Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizlere güvenen TBMM’deki seçimlerde yeniden aday gösteren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye, diğer Devlet Büyüklerimize, desteklerini her daim esirgemeyen Sayın Kültür ve Turizm Bakanımıza, şahsıma Genel Kurul’da oy vererek bir kez daha Üye seçen Sayın Milletvekillerimize ayrıca Üst Kurul’daki başkanlık seçiminde oy kullanan tüm RTÜK Üyesi arkadaşlarıma şükran borçluyum”

‘KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZDEN TAVİZ VERMEDİK’

4 yılı aşkın bir süredir yürüttüğü RTÜK Başkanlığı dönemimde önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini vurgulayan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kırmızı çizgilerimizden taviz vermedik. Milli güvenliğimizi ön planda tutarak, yayınlarda terör ve terör propagandasına asla geçit vermedik. Toplumsal ve kültürel değerlerimize saygılı yayınlar için mücadele ettik. Kadın, çocuk, engelli ve yaşlı bireylerimizi önceleyen yayın içerikleri için sürekli çalıştık. Bizlere destek veren, hassasiyetlerimizi anlayan yayıncı dostlarımıza çok teşekkür ediyorum”

‘İSTİŞARE KÜLTÜRÜMÜZÜ GELİŞTİRECEĞİZ’

Başkanlık görevi boyunca yaptırım gücünü kullanmayı hep geri plana attıklarını kaydeden Şahin, “Önce diyalog dedik ve bunda başarılı olduk. “Açık kapı” politikası yürüterek paydaşımız olan yayıncılarla, meslek örgütleriyle, STK’larla olası sorunların çözümlerini hayata geçirdik. Tabii ki, tüm ikaz ve hatırlatmalarımıza rağmen yanlışta ısrar edenlere de “dur” demeyi de bildik. Yeni dönemde de karşılıklı anlayış çerçevesinde istişare kültürümüzü geliştireceğiz” diye konuştu.

‘YENİ DÖNEMİN HAYIRLAR GETİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM’

Şahin, “Bunun ilk adımını 27 Ekim Cuma günü İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi’nde Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’un himayelerinde yapacağımız “3. Medya Buluşmaları” toplantısında sergileyeceğiz. Ulusal ve uluslararası yayıncılarımızın üst düzey yöneticileriyle yapacağımız çalışma toplantısında hem yeni döneme “merhaba” diyecek hem de hassas olduğumuz konu başlıklarını kendileriyle paylaşacağız. Yeni dönemin ülkemize, milletimize, yayın dünyamıza ve Üst Kurulumuza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

TİMBİR’DEN TEBRİK

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kurulan Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa da, Ebubekir Şahin’in RTÜK Üst Kurul Başkanlığına yeniden seçilmesi dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı. Dr. Basa’nın mesajı şöyle;

“Radyo ve televizyon faaliyetlerini düzenlemek ve denetlemekle görevli Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun başkanlığına yeniden seçilen Sayın Ebubekir Şahin’i tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum. Türk İnternet Medya Birliği olarak medyanın gelişimine katkı sağlayan projeleri ortaklaşa yürüttüğümüz RTÜK’le yeni dönemde de işbirliği içerisinde olmayı arzu ediyoruz”

RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin yeniden seçildi; İşte ilk mesajı

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

CHP'nin Etimesgut belediye başkan adaylığı için kulislerde sürpriz isim Mustafa Yavuz
Yerel

CHP'nin Etimesgut belediye başkan adaylığı için kulislerde sürpriz isim Mustafa Yavuz

CHP'nin Etimesgut belediye başkan adaylığı için kulislerde sürpriz isim 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçim öncesinde Ankara'nın Etimesgut ilçesinde CHP'de kulislerinde sürpriz aday adayı.

Pençe-Kilit bölgesinde çıkan çatışmada şehit sayısı 3’e yükseldi   Piyade Sözleşmeli Er Fevzi Kızıltaş Şehit oldu
Türkiye

Pençe-Kilit bölgesinde çıkan çatışmada şehit sayısı 3’e yükseldi Piyade Sözleşmeli Er Fevzi Kızıltaş Şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde çıkan çatışmada yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Fevzi Kızıltaş’ın tedavi gördüğü hastanede şehit olduğunu açıkladı. Şehit sayısı 3’e yükseldi.

Gelin Merve Doğan Kayınvalidesi Kezban Doğan'ı Boğazını Keserek Öldürdü
Yerel

Gelin Merve Doğan Kayınvalidesi Kezban Doğan'ı Boğazını Keserek Öldürdü

Polatlı ilçesi Basri Mahallesi Akan Sokak'taki evde 28 yaşındaki Merve Doğan ve kayınvalidesi 70 yaşındaki Kezban Doğan arasında kahvaltı sırasında tartışma çıktı.

Türk Ödeme Sistemi TROY’un Yaygınlaştırılması Devlet Politikası Olmalıdır!
İş Dünyası

Türk Ödeme Sistemi TROY’un Yaygınlaştırılması Devlet Politikası Olmalıdır!

Daha önceki yazımızda da defaatle ifade ettik, bugün biz kendi paramızla kendimizi bir yabancıya izletiyoruz. Nerede bulunmuşuz, nereye ne kadar harcama yapmışız,

İYİ Parti’de Deprem  İYİ Partili Erdem ve Yılmaz istifa etti
Türkiye

İYİ Parti’de Deprem İYİ Partili Erdem ve Yılmaz istifa etti

Eski İYİ Parti milletvekili Durmuş Yılmaz, sosyal medya hesabından parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Yılmaz'ın açıklamasından bir süre sonra İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem de partisinden istifa etti

CHP Kurultayında Kritik O anlara şahit olan Gazeteci Mustafa Yavuz tv100'de konuştu!
Yaşam

CHP Kurultayında Kritik O anlara şahit olan Gazeteci Mustafa Yavuz tv100'de konuştu!

4 Kasım 2023 cumartesi Yapılan CHP Kurultayındaki Kritik O anlara şahit olan Gazeteci Mustafa Yavuz tv100'de konuştu! Kılıçdaroğlu, "Ben de insanım, benim de canım var hep siyaset mi?" dedi .