Muğla Fethiye Karaçulha Güreşleri'nde Türkiye'nin En Genç Güreş Ağası Batuhan Kiremitli Oldu
Muğla'nın Fethiye ilçesinde Karaçulha Mahallesi'nde düzenlenen Mustafa Kiremitli 2.Yağlı güreşlerinde güreş ağası belli oldu. Mustafa Kiremitli'nin torunu Bayram Kiremitli'nin oğlu Batuhan Kiremitli, 5 milyon 500 Bin TL ile yeni güreş ağası oldu. Karaçulha Mahallesi'nde düzenlenen Mustafa Kiremitli 2.Yağlı güreşlerinde başpehlivanlık çeyrek final güreşleri öncesinde Güreş Ağalığı ihalesi yapıldı. Yapılan ihaleye geçmiş dönem ağası Kazım Çağan, Onur Mehmet Yar, Osman Kaan Olçak, Batuhan Kiremitli ve Mithat Dim katıldı. İhale, 3 Milyon 48 Bin TL ile açıldı. İhalenin sonucunda Güreş Ağası, 5 Milyon 500 Bin TL ile Kiremitli İnşaat Sahibi Bayram Kiremitli'nin oğlu 22 yaşındaki Batuhan Kiremitli oldu. Kendisi bu ağalık ile birlikte Türkiye’nin en genç Güreş Ağası oldu ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca tarafından kendisine altın kemer takıldı.
Muğla'nın Fethiye ilçesinde Karaçulha Mahallesi'nde düzenlenen Mustafa Kiremitli 2.Yağlı güreşlerinde başpehlivan, finalde rakibi Cengizhan Şimşek'i yenen Ali Gürbüz oldu.
916. Geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası Ordulu Mustafa Pehlivan Yağlı Güreş ve Kültür Festivali'nin Başpehlivanı Ali Gürbüz oldu. Başpehlivanlık güreşlerinde Orhan Okulu’yu
34. Altınyayla Dirmil Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin çayır ağası Yasin Örskan oldu. 3 milyon lira teklif veren Örskan, Altınyayla Belediye Başkanı tarafından tebrik edildi.
Heyecan dolu müsabakalara sahne olan 33. Dirmil Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde Yusuf Can Zeybek, İsmail Koç ile finalde karşı karşıya geldi. Kırkpınar'ın rövanşı Dirmil güreşlerinde başpehlivan belli oldu.
Beş yıl aradan sonra yapılan Burdur 33’ncü Dirmil Altın Sipsi Yağlı Güreşleri Kırkpınar’ı aratmayacak. Peki Burdur 33’ncü Dirmil Altın Sipsi Yağlı Güreşleri ne zaman yapılacak? Hangi başpehlivanlar kol bağlayacak? Canlı yayın var mı?
Burdur'un Altınyayla ilçesinde düzenlenen 33. Geleneksel Dirmil Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri, 14 Temmuz'da ünlü başpehlivanların katılımıyla gerçekleşecek. Belediye Başkanı Selen Kınalı, tüm halkı bu coşkulu etkinliğe davet ediyor.