Antalya

İtfaiye teşkilatı gün geçtikçe güçleniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, itfaiye teşkilatını güçlendirmek amacıyla 50 yeni itfaiye eri alımı yapıyor.

İtfaiye teşkilatı gün geçtikçe güçleniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, itfaiye teşkilatını güçlendirmek amacıyla 50 yeni itfaiye eri alımı yapıyor. Başvuruları tamamlanan ve mülakata çağrılan 250 aday sözlü ve uygulamalı sınavdan geçti.
Büyükşehir Belediyesi, doğal afetler, yangınlar ve trafik kazalarına profesyonel ekiplerle anında müdahale edebilmek için itfaiye teşkilatını güçlendirmeye devam ediyor. 50 yeni itfaiye eri için kadro açan Büyükşehir Belediyesi, başvuru yapan adayları mülakata aldı. İtfaiye İstasyonu’nda gerçekleştirilen mülakatta adaylar zorlu parkurda ter döktü. Adaylarda, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma önlisans programlarından mezun olma ve en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartları aranıyor. Sözlü ve uygulamalı sınavları başarıyla tamamlayan adaylar itfaiye teşkilatına girmeye hak kazanacak.

"250 adey itifaiye eri olmak için yarıştı"

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Demir, itfaiye eri alımıyla ilgili yaptığı açıklamada, kentte yaşanan yangınlar, seller ve doğal afetler nedeniyle itfaiye teşkilatını güçlendirmenin önemine vurgu yaptı. Demir, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in öncelikleri doğrultusunda Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan 128 itfaiye eri alımı için izin talep ettik. Ancak bakanlıktan sadece 50 kişilik bir alım izni geldi. Bu doğrultuda 250 itfaiye ve sivil savunma okulu mezunlarını sınava davet ettik. Mülakat sürecinden sonra adaylar belirlenecek” dedi.

"Zorlu sınav"

Demir, mülakatlarda adaylara hem sözlü hem de pratik uygulamalardan oluşan bir süreç uygulandığını belirterek, “Adayların yangın ve doğal afetlerle mücadelede karşılaşabilecekleri zorluklara karşı hazırlıklı olmaları için İtfaiye Daire Başkanlığımız tarafından aslına yakın bir parkur oluşturuldu. Adaylarımız zorlu bir sınavdan geçti. Hak eden kazanacak. Antalya İtfaiye Teşkilatımız Türkiye’nin herhangi bir yerinde oluşabilecek afetlerde en donanımlı ekip olarak hizmet vermeye her daim hazır olacak” diye konuştu.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak itfaiyesi kağıt fabrikasındaki yangına destek
Yerel

Bucak itfaiyesi kağıt fabrikasındaki yangına destek

Bucak Belediyesi, Söke'de bulunan kağıt fabrikasının geri dönüşüm alanında çıkan yangının söndürme çalışmalarına destek vermek amacıyla itfaiye ekiplerini bölgeye gönderdi.

Kuşbaba Köyünde Çöplük Yangını Çıktı
Yerel

Kuşbaba Köyünde Çöplük Yangını Çıktı

Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kuşbaba Köyünde çöplük yangını çıktı. Detaylar haberimizde...

Yangın Tüpü Patladı, Ahşap Ev Alevlere Teslim Oldu
Yerel

Yangın Tüpü Patladı, Ahşap Ev Alevlere Teslim Oldu

Burdur’un Bucak ilçesinde ahşap evde bulunan yangın tüpünün patlaması sonucu çıkan yangında 2 ahşap bina yanarak kullanılamaz hale geldi.

Burdur'da Yangın Çıktı, Ortalık Alev Aldı!
Yerel

Burdur'da Yangın Çıktı, Ortalık Alev Aldı!

Burdur'un Kışla Mahallesi'nde bulunan bir evde henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında ev ve garajda bulunan lüks otomobil kullanılamaz hale geldi. Detaylar haberimizde...

Bucak'ta yangın paniği! Ekipler seferber oldu
Yerel

Bucak'ta yangın paniği! Ekipler seferber oldu

Burdur'un Bucak ilçesinde çıkan ev yangını sonrasında evin içerisinde maddi hasar oluştu.

Başkan Ercengiz, itfaiye personeli ile iftarda bir araya geldi
Yerel

Başkan Ercengiz, itfaiye personeli ile iftarda bir araya geldi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, itfaiye personeli ile iftarda bir araya geldi.