Antalya

Halk Oyunları Topluluğu’nun yeni dönem kurs kayıtları başladı

Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, yeni dansçılarını arıyor.

 Halk Oyunları Topluluğu’nun yeni dönem kurs kayıtları başladı

Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, yeni dansçılarını arıyor. Halk danslarını öğrenmek isteyen 18 yaş ve üzeri tüm vatandaşlar, 23 Kasım’a kadar kurslara başvuru yapabilecek.
Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun yeni dönem kurs kayıtları başladı. Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılına özel 1923 vatandaşla aynı anda Ata’nın en sevdiği oyun olan Zeybek’i oynayarak gönüllerde taht kuran Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, bünyesine yeni dansçılar kazandırmaya hazırlanıyor.
Akdeniz’den Ege’ye, Doğu Anadolu’dan Karadeniz’e ve Güneydoğu Anadolu’ya kadar Anadolu’nun tüm yörelerine ait halk oyunlarını öğrenmek isteyen 18 yaş üzeri tüm vatandaşlar www.konyaalti.bel.tr adresi üzerinden 23 Kasım’a kadar online başvuru yaparak, ücretsiz gerçekleştirilecek kurslara katılabilecek. Kurslar için üst yaş sınırı olmayacağı, adayların halk oyunları oynayabilecek yeterlilikte olmasının yeterli olacağı belirtildi.

" 3 günlük eğitim sonrası seçme"

Başvuru tarihinin bitiminden sonra uzman antrenörler ön kayıtlarını yaptıran adaylara 3 gün boyunca eğitim verecek. Eğitim sonrası yapılacak seçme sınavında halk oyunları topluluğunda yer alacak dansçılar belirlenecek. Gönüllülük esasına göre gerçekleştirilecek eğitimler, haftada 2 gün yapılacak. Kurslarla ilgili detaylı bilgi (0242) 245 55 25 numaralı telefondan alınabilecek.

"1923 Zeybek Atayı selamlamıştı"

2020 yılında Konyaaltı Belediyesi bünyesinde kurulan Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, yaptığı projelerle dikkat çekmeye devam ediyor. Topluluk son olarak Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri kapsamında “1923 Zeybek ile Ata’yı Selamlama” projesi gerçekleştirmişti. Konyaaltı Belediyesi Hizmet Binası önünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirdikleri 1923 Zeybek projesi ile tüm Türkiye’nin dikkatini çeken topluluk, proje için 2 ay boyunca haftada 4 gün yoğun bir şekilde prova yapmıştı. Binlerce yurttaş, 1923 Zeybek’i görebilmek için belediye binası önüne akın etmişti.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Başkan Turgay Genç  Ankara'da  Ziyaretlerde Bulunarak Yapmış Olduğu faaliyetleri anlattı
Yerel

Başkan Turgay Genç Ankara'da Ziyaretlerde Bulunarak Yapmış Olduğu faaliyetleri anlattı

Antalya Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç yerel seçimler önce Ankara'da faaliyetlerini anlattı

Başkan Zeybek; Ekmeği 5 TL den satıyoruz
Yaşam

Başkan Zeybek; Ekmeği 5 TL den satıyoruz

Başkan Zeybek, kentte belediye aracılığı ile yapılan yatırımları basın mensuplarına tanıttı

Serik Güreşleri ağasından başpehlivana özel ödül
Yerel

Serik Güreşleri ağasından başpehlivana özel ödül

Serik Güreşleri'nde başpehlivanlık mücadelesini kazanan Yusuf Can Zeybek, Serik Güreşleri Ağası Veli Demir tarafından verilen elektrikli araç ödülünün sahibi oldu.

Afyonkarahisar’da Çocuk Şenliği etkinliğine yoğun ilgi
Yerel

Afyonkarahisar’da Çocuk Şenliği etkinliğine yoğun ilgi

Afyonkarahisar Dörtyol Mahallesi’nde düzenlenen "Çocuk Şenliği" büyük ilgi gördü. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’te miniklerin eğlenceli anlarına ortak oldu.

Rektör Dalgar'a, Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek'ten ziyaret
Yerel

Rektör Dalgar'a, Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek'ten ziyaret

Başarısı ile Burdur MAKÜ'yü gururlandıran 662. Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek, MAKÜ Rektörü Hüseyin Dalgar'ı ziyaret etti.

Afyonkarahisar'da Özel sporcuya özel karşılama
Yerel

Afyonkarahisar'da Özel sporcuya özel karşılama

Özel sporcuya özel karşılama