Serik Güreşleri'nde başpehlivanlık mücadelesini kazanan Yusuf Can Zeybek, Serik Güreşleri Ağası Veli Demir tarafından verilen elektrikli araç ödülünün sahibi oldu.
Serik Güreşleri'nin başpehlivanı, Veli Demir tarafından verilen elektrikli araç ödülünün sahibi oldu.
Bu yıl 2.'si düzenlenen Serik Güreşleri, 15 Ekim tarihlerinde yapıldı. Güreşlerde, başpehlivanlık mücadelesini Yusuf Can Zeybek kazandı. Zeybek, finalde rakibi İsmail Koç'u yenerek altın kemerin sahibi oldu.
Serik Güreşleri Ağası Veli Demir, başpehlivanlık mücadelesini kazanacak pehlivanın belli olmasının ardından, kendisine elektrikli araç ödülü vereceğini açıklamıştı. Demir, sözünü tutarak Yusuf Can Zeybek'e elektrikli araç hediye etti.
Zeybek, ödülünü aldıktan sonra yaptığı açıklamada, "Bu ödül, benim için çok anlamlı. Veli Ağa'ya teşekkür ediyorum. Bu ödül, bana yeni başarılara ilham verecek" dedi.
Serik Güreşleri'nde ilk kez bir başpehlivanlık ödülü olarak elektrikli araç verildi. Bu gelişme, güreş camiasında büyük heyecan yarattı.
Serik Güreşleri Ağası Veli Demir, yaptığı açıklamada, "Söz namustur. Pehlivanlarımıza destek vermek bizim için bir onur. Bu ödül, güreş camiasına hayırlı olsun" dedi.
Demir, ayrıca, "Pehlivanlarımız, ülkemizin en önemli değerlerinden biri. Onları destekleyerek, daha iyi başarılara imza atmalarını sağlamalıyız" ifadelerini kullandı.
Serik Güreşleri’nde yarı finale kalan başpehlivanlar Güreşleri tamamladı
Serik Güreşleri’nde yarı finale kalan başpehlivanlar belli oldu. Yarı finale İsmail Balaban Mustafa Batu’ya, Orhan Okulu’da Kürşat Şevki Korkmaz’a yenilerek elendi.Yusuf Can Zeybek ve İsmail Koçyarı finale kaldı. İlk finalist İsmail Koç oldu
34. Altınyayla Dirmil Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin çayır ağası Yasin Örskan oldu. 3 milyon lira teklif veren Örskan, Altınyayla Belediye Başkanı tarafından tebrik edildi.
Antalya Güreş ağası Yörük beyi Korkuteli Gündem Gazete Sahibi Hamdi Sarıca Oğlu Ahmet Sarıca Yağmur Kocaman ile Evlendi .
Burdur ili Bucak İlçesi Organize Bölgesinde Faaliyet gösteren Çetin Mermer İtalya Verona'da Uluslararası Mermer Fuarı’na katıldı.
Ağalık ihalesini geçen yılın Elmalı güreş ağası Hakan Çetin 14 milyon 7 bin TL’ye tekrar aldı.671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri başpehlivanlığını final mücadelesinde Osman Kan’ı yenen Ali Gürbüz kazandı.