Burdur / Karamanlı

Fatih Selimoğlu'ndan Seçim Sonrası Sosyal Medyada Yapılan Paylaşımlara Yanıt

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar ve tartışmalara cevap verdi. Başkan Selimoğlu'nun açıklamaları ve ifadeleri hakkında detaylı bilgi haberimizde...

Fatih Selimoğlu'ndan Seçim Sonrası Sosyal Medyada Yapılan Paylaşımlara Yanıt

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, seçim sonrası sosyal medyada yapılan paylaşımlara cevap verdi. Başkan Selimoğlu, tehdit ve kin dolu söylemlere karşı açıklamalarda bulunarak, halkın takdiriyle üçüncü dönem belediye başkanı seçildiğini vurguladı.

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu yaptığı açıklamada, " Seçim döneminde Karamanlı TV Programlarını ve propagandalarını dahi dinlemediğim Belediye Başkan adaylarından Ömür KARAKAYA’nın seçim sonrası sosyal medya paylaşımlarına, paylaşım sonrası bazı İşadamlarına yönelik tehdit konuşmalarına kamuoyu açıklaması ile cevap verme ihtiyacı duydum. Çünkü 1 Haftadır Halkımız arasında Eski günlere, eski Belediye yönetim şekline geri mi dönülüyor, şikayetler, cezalar, kutuplaşmalar mı başlıyor gibi yorumlar yapılmaktadır.

Seçim öncesi ve seçim süresince insanlarla birebir konuşmalarında her türlü söylemlerde bulunan, birlikte görev yaptığımız süre boyunca sanki hem Ankara’daki görüşmeleri hem de tüm talepleri ve belediye personel alımlarını kendisi yapmış, partinin masraflarını kendi karşılamış gibi söylemlerde bulunduğu belirtilmiştir.

Konu ile ilgili şahsın sosyal medya hesabındaki yayınında da belirttiği gibi 31 mart 2024 yerel seçimlerinde demokrasinin en güzel göstergesi olarak halkımızın takdiri ile şahsım üçüncü dönem belediye başkanı olarak seçilmiştir.

Paylaşımındaki şahsım ile ilgili “ Fıtratında İntikam ve Kin olan “ ifadesinin ne kadar basit, ne kadar seviyesiz bir söylem olduğu halkımızın takdirinedir. Kendi de çok iyi bilmektedir ki çoğu zaman Siyasi görüş farklılığı olan bazı kişilere karşı işlemlerde bulunmamı istemiş hatta siyaset yapmıyorsun diyerek karşı karşıya gelmişizdir. 10 yıllık Başkanlığım süresince de Kin ve İntikam kelimelerinin anlam bulduğu bir davranışım olmamış ve kimse zarar görmemiştir. Kimseyle görevim süresince önemli bir kavgam ve Adli bir süreç olmamıştır. Seçimde de açıkladığım gibi Adli Sicil Kaydım yoktur.

Ancak kendisine has birçok özelliği olan ve paylaşımındaki ifadelerden de açıkça anlaşılacağı gibi “ KİN, NEFRET İNTİKAM, TEHDİT, RANT, AŞAĞILAMA, HADDİ AŞMA “ kelimelerinin anlam bulacağı cümleler kullanmıştır.

Seçim programlarında en az 10 esnafı tehdit etti, İnsanları tehdit etti, Ahır şikayeti olan vatandaşı tehdit etti gibi ifadeler kullandığı tarafıma söylenmiş ancak o süreçte seçim atmosferinin bozulmaması için hiçbir cevap verilmemiştir. Bu Esnafları, tehdit edilen Vatandaşları ve Ahır Konusunu açıklasın ki kamuoyu bilsin ve o kişilerde gelsin yüzleşelim.

Paylaşımındaki kendisine oy vermeyen arkadaşlar ile uğraşmaya başlamıştır ifadelerini kimler için kullanıyorsa isimlerini açıklasın. O kişiler veya Esnaflar Zabıta ekiplerimizin halkımızdan gelen şikayetleri değerlendirildiği kişiler arasında ise haklarında nasıl bir şikayet gelmiş? Ekiplerimiz nasıl bir uyarıda bulunmuş ( Cezai işlem yapılan hiç bir işyeri yoktur) açıklama yapalım.

Zabıta ekiplerimiz tarafından uyarıda bulunulan işletme sahiplerinden birisi kendi işimi kendim konuşayım diyerek gelip görüşmüş ve durum kendisine anlatılmıştır. Senin söylemlerinin onlara zarar verdiğini gayet iyi ifade ile anlatmıştır. Çünkü belediyemiz ile esnafımız arasında bir sıkıntı yoktur.

Belediye başkan adayı olarak memlekete hizmet için çıktığın bu yolda ; seçim sonrası biz göreve geldik, 10 yıldır olduğu gibi görev ve sorumluluğumuzun bilinci ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Zabıtamız görevini yaparken bir esnafı arayarak Başkan ile iletişim kurabileceğim Sen ve Hacı abim var diyerek bana iletilmek üzere birilerini savunmak görevini üstlenerek “ İşyerinin önünden Esnaf Malzemeleri kalkıyorsa kendilerinden olan isim vererek şu kişinin de malzemesi kalkar diyerek bana söylemesini istemişsin.

Daha sonra bu ocak yolu meselesinden sonra ikinci mermer fabrikası sahibi olan Bir Abimizi arayarak, Başkan ile iletişim sağlayacak bir sen varsın diyerek yine bana iletilmek üzere “ Abi ocak yolu kapanırsa senin fabrikanı, 2. Olarak Şu kişinin Fabrikasını, Belediyeye malzeme pasa malzemesi çeken Mermer Ocağı araçlarını Bakanlığa şikayet ederim” diyerek işadamlarına olan nefreti Karamanlı’nın tamamının menfaati yararı için her zaman çalışan Mermer Ocağını tehdit eden ifadeler kullanmış ve içindeki Nefreti Adeta Kustun.

Belediyeye veya Belediyeden hafriyat çeken araçlar tüm Karamanlı‘ya hizmet eden araçlardır, Belediyemize kazanç sağlayan ve İstihdama katkı sağlayan araçlardır Taş sarmazsam kimse taş saramaz bunları dile getirmek ne kadar seviyesiz bir düşünce.

6200 kişiyi temsil eden bir kurumu, İstihdam Sağlayan Mermer Ocakları ve Mermer Fabrikalarını yetkililerine karşı kendi menfaatlerin için tehdit içeren ifadeler kullanmak seni daha da basitleştiriyor.

Bu memlekette şikayetleri azaltan ve özellikle tonaj şikayetlerini bitiren benim. 10 yıllık süreyi şöyle dönüp bir bak şikayet var mı.

Kendi Kendine bir şeyleri görev bilip neyi ispat etmeye çalışıyorsun

A. Yıllardır nakliyesini yaptığın Denkay Mermer’den sana yük sarma mı dediler.

B. Tonaj atma mı dediler.

C. 3 Mermer Ocağı Hep birlikte yeni bir yol açmasın mı.

D. 2. ve 3. Etap Toki sakinleri tozdan kurtulmasın mı.

E. Ocakların yolu ile ilgili belediyemizi ilgilendiren Toki yapılacak alan ve Tokilerden gelen toz şikayetlerinin değerlendirildiği, 3 adet ocak ile temas edilen konu ile ilgili sana düşen görev nedir.

F. Yol ile verilen süreler ile ilgili ne biliyorsun da bu türlü bir açıklama gereği duydun.

G. Mermer Ocağı sahiplerinin rahatsız olmadığı, Ocaklardan alternatif yol yapmaları için 20 gün önce süre vererek temasa geçtiğimiz ve planlarını görmek için 2 gün daha süre verdiğimiz sürekli iletişimde olduğumuz ve İstişare ettiğimiz Konu senin üzerine düşen bir vazife midir.

H. Kendi Menfaatine olan bir konu olduğu için mi bu kadar Agresifleşiyorsun ve Tehdit İçerikli Nefret söylemlerinde bulunuyorsun.

Biz bu süre içerisinde ocak yetkilileri ile toplanarak yapılacak olan yol çalışması ile ilgili istişare ettik ve görüşmelerimiz devam ediyor.

Bu Toplumsal bir konu, çözümü bize ait, halk bu yetkiyi ve görevi bize verdi, herkes görev ve sorumluluğunu bilsin.

Sana tavsiyem şudur ki hiç kimsenin mağdur olmadığı bu gibi durumlarda, esnaf, işyeri ve her türlü konuda ucu sana dokunana kadar müdahil olma. Bırak herkes, esnaf, vatandaş, ocaklar, vatandaşın talepleri ve şikayetler konu ne olursa olsun zabıtamız görevini yapsın.

2 adet tırının yıllardır Denkay Mermer Ocağından çalıştığını geliri ile evimin geçimini sağladığını devamında da partimizin ve bizlerin seçim masraflarını ödediğini söylemişsin.

Partimize düzenli olarak yılda 2 defa ödenek gelmektedir. Genel Seçimlerden bugüne 3 Adet Market, Taksi Parası, Otobüs Parası, Parti Binası Kirası gibi ödemelerin yapılmadığı görülmüş ve şimdi ödenmektedir.

Biz önceki dönemdeki Partimizin İlçedeki Gelir ve Gider Hesaplarının İl Yönetiminin bilgisi dahilinde, gider belgelerinin yokluğunda ne şekilde kapatıldığını biliyoruz.

Partiden gelen paraların dışında Hangi seçim masraflarını ödedin, Hangi Esnaflara ödedin belgeleri ile açıkla derhal şahsım sana ödemeyi yapacaktır.

Paylaşımındaki hem evin geçimi hem de seçim çalışmaları masrafları ödemelerinin yapıldığı ifadelerinden utanıyorum. Çünkü yıllardır siyasi kimlik kullanarak veya ocaktan tek kişinin çekmelerine müsaade ederek “ sadece sen çek, hem kendi evini geçindir, hem de biz seçim çalışmalarında destek ol anlamları çıkıyor.

Partimizin hiçbir seçim döneminde böyle bir isteği olmamış ve destek alınmamıştır ve böyle bir ortam yaratılmamıştır. Bu ifadelerin tamamı kendisi içindir. Hiç kimsenin Partimizi bu duruma düşürme hakkı yoktur. Bu tür açıklamalar ile Partimizi Kendi Özel işleri ile ilişkilendirmek Ahlaki değildir ve Haddine de değildir.

Nakliyesini yaptığın Mermer Ocağı ile Nakliye fiyatı konusunda, Yanıma gelerek Başkanım anlaşmazsak ocak yolunu kapatalım dedin bu ifadeler bile ne kadar çirkin ve yakışıksızdı. Çünkü hep menfai düşüncelerdi.

Ayrıca Benden gerektiğinde kapatmamı istediğin Yol ile bugün ki tartışma yaratan yol aynı yol değil mi.

Vatandaşlarımız talepleri, şikayetleri sonrası zabıtamızın uyarıları ile zarar gören esnafımız var ise kendisi ya bize gelsin, yada kendisi açıklasın.

Sen Tehditvari konuşmaların ile insanları kutuplaştırma, kinleştirme. Unutma ki bugün bozulan huzur ortamı tüm halkı etkileyeceği gibi uzun yıllar etkisini sürdürür. Yine de içinde kalan ve şikayet etmen gereken bir husus varsa da kendine yakışanı yap ve ona göre değerlendir.

Halkın takdiri ve belediye başkanlığının bana verdiği yetki ile görev ve sorumluluğumu doğru bildiğim şekilde yerine getirmeye devam edeceğim. Belediyemiz, ilçe başkanımız, Belediye Meclis Üyelerimiz, Parti Teşkilatımız, İl genel meclis üyemiz, esnaflarımız, ocaklarımız, fabrikalarımız ile ilgili içindeki düşünceler ve yaşanan tüm olaylardaki ifadeler çalışmalarımızı hiç bir zaman aksatmayacaktır. Aksine bizi daha kenetleyerek bundan sonra siyasi kimliğin şahsa menfaat sağlayan değil topluma hizmet sağlayan bir ekiple yola devam edeceğiz.

Bugüne kadar ilçemize yapılan çalışmalarda, hizmetlerde olan herkese çok teşekkür ederim. Seçim çalışmalarında destek olan, gönül veren herkese teşekkür ederim.

Bizler Teşkilat olarak Seçim çalışmalarında siyasi kimliklerimizi veya Makamımızı kullanarak kimlere yardımcı olduysak onlarla bire bir görüşüp iyiliklerimizi yüzlerine vurarak destek taleplerinde bulunup onları rencide etmedik Siyasi ayrımcılık yapmadık.

İki dönem toplam 10 yıllık görev sürem boyunca siyasi ayrımcılık yapmadan çalışmalar da bulundum ve ilçedeki huzura katkı sağladım.

Bu açıklamaları Şahsıma, Belediye Personellerime, Belediye Çalışma Sistemimize, Parti Teşkilatımıza karşı konuları yer aldığı ifadelerin Kamuoyunca yanlış anlaşılmaması ve Vatandaşlarımızın Doğruları bilmesi adına yapılmıştır.

Bu tür paylaşımların tekrarı halinde Sosyal Medya üzerinden Polemiğe girilmeyecektir. Seçim Süreci ve Seçim sonrasında yaşanan, konuşulanlar ile ilgili bazı kişiler hakkında gerekli İdari ve Adli müracaatlar yapılmaktadır.

Zamanımız çok değerlidir. Zamanımızın her anını Halkımızın 31 Martta bizlere yüklediği görev ve sorumluluğun bilinci ile zaman kavramı olmadan, gece gündüz çalışarak Karamanlı’ya ve Halkımıza en güzel hizmetleri yapmak için harcayacağız. Geçmiş ve polemiklerle kaybedecek zamanımız yoktur.

Kamuoyuna Saygılarımla " ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Başkan Fatih Selimoğlu'ndan Kaymakam Ahmet Aykaç'a hayırlı olsun ziyareti
Yerel

Başkan Fatih Selimoğlu'ndan Kaymakam Ahmet Aykaç'a hayırlı olsun ziyareti

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Kaymakam Ahmet Aykaç'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak yani görevinin hayırlı olmasını diledi.

Karamanlı Belediyesi'nden Tüm Emekçilere 1 Mayıs Kutlaması
Yerel

Karamanlı Belediyesi'nden Tüm Emekçilere 1 Mayıs Kutlaması

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Karamanlı Yeni mahalle yeni yol yapımında son iki sokak
Yerel

Karamanlı Yeni mahalle yeni yol yapımında son iki sokak

Burdur'un Karamanlı ilçesinde yol yapım çalışmaları devam ediyor.

Burdur Karamanlı'da yeni yol yapım çalışmaları devam ediyor
Yerel

Burdur Karamanlı'da yeni yol yapım çalışmaları devam ediyor

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla yol yapım çalışmalarında son 2 sokak kaldığını bildirdi.

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu; Milletimizin başı sağolsun
Yerel

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu; Milletimizin başı sağolsun

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Şehit askerlere Allah'tan rahmet diledi.

PTT Baş Müdürden Başkana Selimoğlu'na ziyaret

PTT Baş Müdürden Başkana Selimoğlu'na ziyaret

Burdur PTT Başmüdürü Mustafa Ölmez Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu'nu ziyarette bulundu.