Kahramanmaraş’ta çadır mescitte düzenlenen Berat Kandili programında vatandaşlar ellerini semaya açıp dua etti.
Kahramanmaraş’ta Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından AFAD’ın Milli İrade Meydanı’nda kurduğu çadır mescitte Berat Kandili programı düzenlendi. Düzenlenen programa Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve yüzlerce depremzede vatandaş katıldı. Çadır mescitte düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından salavat getirilerek, ilahi ve kasideler okundu. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın vaaz verdiği gecede depremde hayatını kaybedenler için eller semaya açılarak, dualar edildi.
Depremde vefat edenlere rahmet dileyen Erbaş, “Deprem nedeniyle vefat eden kardeşlerimizin ruhlarının şad olması için şimdi dua edeceğiz. Öyle gönülden, öyle yürekten amin diyelim ki Rabbimiz dualarımızı kabul eylesin inşallah” dedi.
Burdur'un Bucak ilçesinde Müftülük tarafından, Berat Kandili vesilesiyle KYK Yurdunda yatsı namazına müteakip depremzede vatandaşlara 'Berat Kandili Özel Programı' düzenlendi.
Konya’da Berat Kandili münasebetiyle vatandaşlar camileri doldurdu.
Düzce’de 112 yıllık gelenekte akşam namazı sonrasında camide kurulan sofralarda oruçlar açılıp yemekler yendi ve dualar edildi.
Berat Kandili nedeniyle vatandaşlar, Eyüp Sultan Camii’ne akın etti. Kimi vatandaşlar ellerini kaldırıp dua ederken, kimileri de Eyüp Sultan Hazretlerinin kabrine gelerek Kuran’ı Kerim okudu.
Hakkari’de Ramazan ayının habercisi Berat Kandili’nde camilere akın eden vatandaşlar, dua ve ibadetle geceyi idrak etti.
Burdur İl Müftüsü Dr. Enver Türkmen, yaklaşan Beraat Gecesi öncesinde mesaj yayımladı.