Burdur Belediyesi tarafından bir haftalık yarıyıl tatiline girecek öğrenciler için 29 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında etkinliklerle dolu sömetir hediyesi hazırlandı.
Burdur Belediyesi tarafından 29 Ocak-2 Şubat 2024 tarihleri arasında Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonunda, yarı yıl tatiline giren öğrenciler için sömestir hediyesi hazırlandı. Sömestir Hediyesi etkinlikleri kapsamında Masal Çadırı, Palyaçolar, Yüz Boyama, Akrobatlar, Yarışmalar, Masal Kahramanları, Gösteriler ve Şişme Oyun Gruplarının yer alacağı dolu dolu bir eğlence programı düzenlenecek.
Etkinlikler kapsamında ise Pazartesi-Salı Resim Atölyesi, Çarşamba-Perşembe Satranç-Akıl Oyunları, Cuma Seramik Atölyesi, 31 Ocak 2024 Çarşamba günü ise MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda “Rafadan Tayfa Hayrimator” isimli sinema gösterimi yapılacak.
Tüm çocukları bir hafta boyunca dolu dolu geçecek etkinliklere davet eden Başkan Ercengiz, “Çocuklarımız bizim için her şeyden önemlidir. Onlar geleceğimizin teminatı, hepsi tertemiz özenle üstüne titrediğimiz fidanlarımız, eğitim kenti Burdur’da biz de çocuklarımın bir nebze olsun eğlenmesi, öğretici etkinliklerde yer alması ve kişisel gelişimlerinin sağlanması amacıyla sömestir hediyesi hazırladık. Tüm çocuklarımızı eğitici ve eğlenceli etkinliklere katılmak üzere bekliyoruz” dedi.
İki haftalık sömestr tatilinin bitmesine birkaç gün kala uzmanlar, bazı çocuklarda ortaya çıkabilecek okul reddine ilişkin uyarılarda bulunuyor.
Uzmanlar, Sömestir tatilinin çocuklar için dinlenme, tekrar enerji toplama, eğlenme, aileleriyle birlikte olma ve ders stresinden uzaklaştırma amacıyla değerlendirilmesi gerektiğini kaydediyor.
Bucak Belediyesi, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatilinde öğrencilere karne hediyesi olarak eğlence dolu etkinlikler düzenliyor. Tiyatro oyunları, bubble şov, bilim şov ve daha birçok etkinlikle öğrencilerin keyifli zaman geçirmesi hedefleniyor.
Konyaaltı Belediyesi Kadın Emek Pazarı’nda stant açan kadınlar yılbaşına özel ürettikleri hediyelik ürünleri satışa sundu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den, Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel 1923 plakalı bir araç hediye aldı.
Burdur Valisi Türker Öksüz'ü, Burdur MTA Lisesi heyeti ziyaret etti.