Burdur'un Bucak ilçesinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören 12.500 öğrenci, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlayarak karnelerini aldı. Karnelerini almanın mutluluğunu yaşayan öğrencilere, Bucak Kaymakamı Bayram Gale ve Belediye Başkanı Emrullah Ünal da ortak oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı 2023-2024 eğitim öğretim takvimine göre 2 hafta sürecek yarıyıl tatili bugün başlarken, öğrenciler, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının 2. dönemine 5 Şubat Pazartesi günü başlayacak.
Atatürk İlkokulu'nda düzenlenen Karne Dağıtım Töreni'ne katılan Kaymakam Bayram Gale, saat 10.30'da başlayan etkinlikte sınıfları tek tek ziyaret ederek öğrencilere karnelerini takdim etti. Kaymakam Gale'ye, Belediye Başkanı Emrullah Ünal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Camcıoğlu, Şube Müdürü Perihan Kocaş ve Okul Müdürü Mehmet Fatih Özkan da eşlik etti.
Bucak Kaymakamı Bayram Gale, Bucak'ta eğitim kalitesini yükseltmek adına ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, öğrencilerin karne sevincine ortak olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Belediye Başkanı Emrullah Ünal da öğrencilere hitaben yaptığı açıklamada, yarıyıl tatili boyunca belediye olarak düzenlenecek etkinliklerden bahsetti ve öğrencilere keyifli bir tatil diledi.
Kaymakam Gale, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile işbirliği içinde çalışmaların devam ettiğini vurguladı.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesi'nin Belediye Başkanı Selahatdin Gökçe, Kocaaliler Ortaokulu'nda karne sevinci yaşayan öğrencilere sürpriz bir hediye verdi. Başkan Gökçe, öğrencilere SINAVKART dağıtarak eğitim hayatlarında destek olmayı amaçlıyor.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren MAKÜ Anaokulu'nda, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatili heyecanı yaşandı. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, minik öğrencilere karnelerini dağıtarak sevinçlerine ortak oldu.
Burdur'da 43 bin öğrenci, 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk dönemini tamamlayarak karne sevinci yaşadı. Vali Türker Öksüz, Kışla İlkokulu'nda öğrencilere karne dağıtarak, eğitimde kaliteyi yükseltme hedefini vurguladı.
AK Parti Burdur Milletvekilleri, Alpaslan Ali Can Bilsem'in yıl sonu etkinliğine katılarak başarılı öğrencilere ödüllerini takdim etti.
Tüm Türkiye'de olduğu gibi Burdur'da da eğitim öğretim döneminin sona ereceği Cuma günü, toplam 226 okulda 43 bin 863 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girecek.
Kaymakam Erol Tanrıkulu ve beraberinde yer alan protokol üyeleri, Burdur’un Bucak ilçesinde Hüseyin Türker Ortaokulu'nda öğrenciler karne sevincine ortak oldular.