4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında yeni eğitim öğretim dönemi başladı
Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı 4-6 Yaş Grubu Kur'an kursları yeni eğitim öğretim yılına büyük bir heyecanla başladı.
4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında yeni eğitim öğretim dönemi başladı
Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kurslarında 2023-2024 eğitim-öğretim yılı 11 Eylül 2023 itibarıyla başladı.
Bu kapsamda il ve ilçe müftülüklerine bağlı Kur’an kurslarında "2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursları Açılış Programı" düzenliyor.
Adıyaman
4-6 yaş grubu Kur’an Kurslarının açılışı ile ilgili değerlendirme yapan Adıyaman İl Müftüsü Dr. Mevlüt Haliloğlu, "Bu güzel eğitim yuvalarında çocuklarımız kişisel beceri ve gelişim programlarının yanı sıra alanında uzman ve formasyon sahibi Kur'an Kursu öğreticilerimizin nezaretinde Kur’an-ı Kerim ve kendi yaş gruplarına uygun dini bilgiler öğrenecekler. 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında çocuklar Kur’an-ı Kerim ile tanışıp değerler eğitimi alacaklar. Bizler inanıyor ve biliyoruz ki çocuklarımız bizim geleceğimiz ve istikbalimizdir. Çocuklarımıza yapacağımız her yatırım ailemize, kendimize, memleketimize ve geleceğimize yaptığımız bir yatırımdır. Yeni eğitim öğretim yılının Adıyamanlı çocuklarımız için de hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.
Tekirdağ
Miniklerin ilk ders heyecanı yaşadığı illerden biri de Tekirdağ oldu.
Süleymanpaşa İlçe Müftülüğüne bağlı Ebu Bekir Sıddık Camii 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursunda minikler için açılış programı düzenlendi.
Tekirdağ 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu açılışı
Programda miniklerin heyecanına ortak olan İl Müftüsü Mustafa Soykök, "Kur'an kurslarında din görevlilerimiz tarafından çocuklarımıza hoşgörülü olmayı, adaleti, sevgiyi, saygıyı, merhameti, vatan ve millet sevgisini öğretiliyor. Geleceğimizi teşkil edecek gençlerimizin küçük yaşlarda bu şekilde eğitim almaları için 4-6 yaş Kur'an kurslarını önemsiyoruz. Yavrularımızı yetiştirmek açılan bu kurslarımız yapılan işlerin en üstünü olduğu kanaatindeyim. Vatanına milletine bağlı ahlaklı ve dürüst gençlerin yetişmesi noktasında çalışmalıyız, yavrularımıza dinimizin değerlerinin insan hayatına anlam kazandıran olgulardan olduğunu fark ettirmeliyiz." diye konuştu.
Programa Süleymanpaşa İlçe Müftüsü Selami Sayın, İl Müftü Yardımcısı Melek Karakaş, din görevlileri, öğrenciler ile aileleri katıldı.
Diyanet Birlik-Sen'in açtığı dava sonucunda, %2 sendika barajı nedeniyle eksik sendika pirimi alan tüm kamu çalışanlarının mağduriyeti giderilecek. Mahkeme kararı ile 2023 yılından itibaren 14 ay boyunca eksik alınan sendika primleri üyelerimize ödenecek.
Diyanet Birlik-Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, ' Sorunlar çözüme kavuşturuluncaya kadar mücadele etmekte kararlıyız ' ifadelerine yer verildi. İşte detaylar...
Antalya İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Şubesi, iftarda yetimler ve ailelerini ağırladı.
Hac vazifesini yapmak isteyen milyonlarca Müslüman gün saymaya başladı. Kutsal toprakların manevi atmosferini solumayı bekleyen müslümanlar, 2024 hac fiyatlarını araştırmaya başladılar. Peki 2024 yılı Hac fiyatları ne kadar? Yeni yıla girilmesi ile birlikte Diyanet tarafından aktarılan 2024 Hac ücretlerine ilişkin detaylı bilgiler haberimizde...
Filistin’in İsrail’in haksız, hukuksuz ve insafsız saldırılarına maruz kaldığını ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “İşgalci İsrail, tam anlamıyla bir soykırım yapıyor. Devamı haberimizde...
Antalya Korkuteli Müftülüğüne bağlı Merkez Erkek Yatılı Kur’an Kursunda hafızlık eğitimi gören “C” sınıfı öğrencileri, biriktirdikleri cep harçlıklarını Filistinli çocuklara bağışlanması için İlçe Müftüsü Mustafa Kızmaz aracılığıyla Türkiye Diyanet Vakfı Korkuteli Şubesine teslim ettiler.