DİYANET BİRLİK SEN’İN OLDUĞU YERDE HAKSIZLIK BARINAMAZ
14 MAYIS 2024 17:12 DİYANET BİRLİK-SEN 311 % 2 SENDİKA BARAJINDAN DOLAYI EKSİK ALDIĞIMIZ SENDİKA PİRİMİYLE İLGİLİ AÇTIĞIMIZ DAVAYI DA KAZANDIK
Memur Sen denen sendikanın girişimleriyle sendika primini %2 üye şartına bağlayan kânun maddesini Anayasa Mahkemesi iptal etmişti.
Ayrımcı bir anlayışla getirilen %2 sendika barajından dolayı Diyanet Birlik-Sen üyelerimiz 14 ay üvey evlat muamelesi görerek eksik sendika pirimi almıştı.
Bu sebeple eksik ödenen finansal kayıplarımızın üyelerimize ödenmesi için açtığımız davayı kazandık.
Bu zaferle birlikte sadece Diyanet Birlik-Sen üyeleri değil, Türkiye’de çeşitli hizmet kollarında faaliyet gösteren 186 sendikanın üyesini de ilgilendiren tarihi bu kararın lehimize sonuçlanması büyük bir başarıdır.
Bu suretle, mahkeme kararı gereğince; %2 sendika barajı nedeniyle üyelerimizin 2023 yılından itibaren 14 ay mahrum kaldığı maddi kayıplarının idare tarafından üyelerimize ödenmesi gerektiği Ankara 6. İdare Mahkemesi kararıyla onaylanmıştır.
Diyanet Birlik-Sen olarak üyelerimizin bize olan güvenlerini boşa çıkarmadığımız haklı mücadelemizi üyelerimiz lehine kazandığımız için gururluyuz sevinçliyiz.
Tüm mağdur edilen üyelerimizin gözü aydın.
DİYANET BİRLİK-SEN GENEL MERKEZİ
Diyanet Birlik-Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, ' Sorunlar çözüme kavuşturuluncaya kadar mücadele etmekte kararlıyız ' ifadelerine yer verildi. İşte detaylar...
10 yıldır geri dönüşüm işi ile uğraştığını belirten Tuncer Pelit, çöpte en çok da parası uğruna çalıştıkları ekmekle karşılaşınca üzüldüğünü belirtti. "60-70 bin TL’lik ürünün dörtte birini tüketip atıyorlar"
Antalya'da Kemer'de yaşanan kazada, ATSO Başkanı Ali Bahar ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Başkan Bahar'ın ölümü, Antalya'yı yasa boğdu.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Antalya Organize Sanayi bölgesi Başkanı Ali Bahar tekne kazasında hayatını kaybetti. Ali Bahar cenazesi ne zaman ve nereden defin edilecektir. Detaylar
Burdur Antalya karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı. Detaylar haberimizde...
AK Parti Elmalı İlçe Başkanı Yunus Emre Coşkun, Elmalı-Korkuteli yol yapım çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini ve projeye katkıda bulunanlara teşekkür etti.