Afyonkarahisar / Sultandağı

Sultandağı ilçesinde Fiyatlar arrtı Kiraz Satışlar Başladı

Afyonkarahisar ili Sultandağı ilçesinde Geçtiğimiz günlerde tüccarların fiyat düşünmesine tepki üreticiden gelmiş hasadı durdurmuştu.

Sultandağı ilçesinde Fiyatlar arrtı Kiraz Satışlar Başladı

Türkiyenin önemli kiraz üretim merkezlerinden birisi olan Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesinde üreticiler ile tüccarlar arasında yapılan anlaşma ile kiraz alımının tekrar başladığı belirtildi.
Sultandağı ilçesinde kiraz alım sorunu çözüldü. Geçtiğimiz hafta sonu kiraz alımının bölgede 65 TL’den bir anda 30-35 TL’ye düşürülmesi sonrası bölgedeki üreticiler kiraz toplamama ve satmama kararı aldı. Bunun üzerine başlayan görüşmeler sonrası tüccarlar kilogram alım fiyatını 40-45 TL’ye yükseltmesinin ardından alım tekrar başladı. Alımların başlamasıyla ile bölgedeki hasadında devam ettiği kaydedildi.

Afyonhaber.com.t

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök 'ten Emekli Olan  Belediye  personeline  Unutulmaz Veda
Yaşam

Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök 'ten Emekli Olan Belediye personeline Unutulmaz Veda

Eğirdir Belediyesinden 5 memur, 8 daimi işçi, Belediye Şirketinden 53 personelin emekliliğe ayrılmasının ardından Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök büyük bir ahde vefa örneği göstererek veda programında onları bir araya getirdi.

Bu Yıl Kirazlar Satılmıyor Alıcı Yok Üretici Eylem de
Yerel

Bu Yıl Kirazlar Satılmıyor Alıcı Yok Üretici Eylem de

Kirazları elinde kalan Niğde Darboğazlı köylüler yol kapatıp ne olacak bizim halimiz dediler

Uluborlu 'da  Kiraz üretici Satışı Durdu iste nedeni
Yerel

Uluborlu 'da Kiraz üretici Satışı Durdu iste nedeni

Kiraz ihracatında lider olan Isparta Uluborlu ilçesinde Tüccar kurnazlığına Başkan Aziz Tuna ,Kaymakam ve üreticilerden ortak tepki .

Kirazın üretim merkezinde ihracatı iki katına çıkaracak hamle
Yerel

Kirazın üretim merkezinde ihracatı iki katına çıkaracak hamle

Türkiye’de kiraz piyasasında önemli bir yere sahip olan Afyon'un Sultandağı ilçesinde 12 farklı dükkanın yer alacağı Kırca Köyü Kiraz Alım Merkezi yapım çalışmaları başladı.

Kiraz gram altını geçti
Yerel

Kiraz gram altını geçti

Türkiye’de hasadına Mayıs ayında başlanması beklenen kiraz, Güney Amerika ülkesi Şili’den gelerek tezgahlarda yerini alırken fiyatı ise gram altını geçti.

İzmir’de uyuşturucu operasyonu
Yerel

İzmir’de uyuşturucu operasyonu

İzmir Kiraz'da uyuşturucu madde ticareti yapan kişiye operasyon yapan jandarma, 3 kilogram kubar esrar maddesine el koydu.