PROF. DR.KARAHAN YENİDEN ANTALYA İL SAĞLIK MÜDÜRÜ KOLTUĞUNDA
Doç.Dr.unvanıyla 23.05.2023 tarihinde başladığı Antalya İl Sağlık Müdürü görevinde bulunduğu 7 ay gibi kısa zamanda yazdığı başarı hikayeleriyle 19 ilçedeki sağlık hizmetlerine önemli bir ivme kazandıran Oğuz Karahan, görevinden aldırılmıştı...
Uğradığı bu haksız ve hukuksuz görevden alınmaya karşı hukuk mücadelesi başlatan (Yeni unvanı Prof.Dr.) Oğuz Karahan, mahkeme tarafından haklı bulunarak görevine iade iade edildi...
PROF. UNVANLI İL SAĞLIK MÜDÜRÜ
Açtığı davayı kazanan ve 04.06.024 tarihi itibariyle yarıda kalan İl Sağlık Müdürlüğü koltuğuna bu defa Prof.Dr. unvanıyla geri dönen Oğuz Karahan, Antalya tarihinde profesör unvanıyla görev yapan ilk İl Sağlık Müdürü olarak tarihe geçmiş oldu...
"Nerede kalmıştık" diyerek, zoraki kaldırıldığı Antalya İl Sağlık Müdürlüğü koltuğuna yargı kararıyla yeniden dönen Prof.Dr.Karahan'a, doğudan batıya 19 ilçede başlattığı üstün hizmetleriyle ve yen başarı hikayeleriyle gönülleri fethetmeye devam edeceğne olan inancımızla hoş geldin diyoruz...
Sağlık Bakanlığının atamasıyla Antalya İl Sağlık Müdürlüğüne Uzm. Dr. Evren Ekingen getirildi.
Antalya İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. İsmail Başıbüyük'ün yerine Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan atandı.
T:C .Sağlık Bakanlığı Antalya Sağlık İl Müdürlüğü İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Oğuz KARAHAN Kimdir ,Oğuz KARAHAN nerelidir,
Sağlık Bakanlığı tarafından atanmasının ardından Antalya İl Sağlık Müdürü olan Doç. Dr. Oğuz Karahan yeni görevine başladı. İşte Antalya İl Sağlık Müdürü Oğuz Karahan'ın ilk açıklaması...
10 yıldır geri dönüşüm işi ile uğraştığını belirten Tuncer Pelit, çöpte en çok da parası uğruna çalıştıkları ekmekle karşılaşınca üzüldüğünü belirtti. "60-70 bin TL’lik ürünün dörtte birini tüketip atıyorlar"
Antalya'da Kemer'de yaşanan kazada, ATSO Başkanı Ali Bahar ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Başkan Bahar'ın ölümü, Antalya'yı yasa boğdu.